Czy piwo jest zdrowe?

Pijesz codziennie jedno piwo? Koniecznie przeczytaj ten artykuł! Okazuje się bowiem, że picie jednego piwa dziennie (około pół litra) działa zbawiennie na cały nasz organizm. Zatem czy piwo jest zdrowe? Tak! Przeczytaj dlaczego.

1. Poprawia system krążeniowo-oddechowy

Najnowsze badania wykazują, że piwo w równym stopniu jak wino, zapobiega chorobom układu naczyniowo-sercowego. Czy piwo jest zdrowe? Tak, ponieważ spożywanie piwa w umiarkowanych ilościach obniża o ponad 40% ryzyko chorób serca.

2. Mniejsze ryzyko zachorowania na cukrzycę II stopnia

Badania przeprowadzone na mężczyznach sporadycznie pijących piwo wykazały, że wprowadzenie do ich codziennej diety piwa, zmniejszyło ryzyko zachorowania na cukrzycę typu drugiego. Co ciekawe, jeśli mężczyzna już wcześniej pił większe ilości alkoholu, nie odnotowano zmiany podatności na zachorowanie na cukrzycę typu drugiego.

3. Przeciw nadciśnieniom

Spożywanie alkoholu może doprowadzić do zachorowania na nadciśnienie tętnicze. Zatem czy piwo jest zdrowe? Zbadano, że piwo w najmniejszym stopniu wpływa na tę dolegliwość. Wino czy drinki na bazie wódki znacznie bardziej wpływają na zaburzenie funkcjonowania organizmu.

4. Walka z osteoporozą

Wypicie niedużej ilości piwa dziennie znacząco wpływa na wzmocnienie kości. Osoby, wypijające jedno lub dwa piwa dziennie wykazywały nawet o 5% gęstszą masę kostną niż te osoby, które nie piły piwa wcale.

5. Zdrowie nerek

Czy piwo jest zdrowe dla nerek? Otóż tak! Każda butelka piwa obniża aż o 40% ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych u mężczyzn. Ostateczna przyczyna nie jest znana, jedną fińscy naukowcy przypuszczają, że zwiększona ilość przyjmowanych płynów powoduje nie tylko częstsze wizyty w toalecie, ale również sprawia, że nerki pracują właściwie i są lepiej oczyszczane.

6. Sokoli wzrok

Naukowcy dowiedli, że jedno piwo dziennie zwiększa aktywność antyoksydantów, zmniejszających ryzyko powstania zaćmy. Natomiast jeśli pijemy trzy lub więcej piw, skutek jest zupełnie odwrotny – ryzyko pojawienia się zaćmy jest dużo większe.

http://www.czasabsolwenta.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzyszczenie wtryskiwaczy
Następny artykułWakacje w Bułgarii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here