pożyczanie pieniędzy od rodziny

Wiele osób, które pilnie potrzebują gotówki na samym początku myślą od pożyczeniu pieniędzy od rodziny. Nie da się ukryć, że jest to rozwiązanie bardzo wygodne – brak formalności oraz konieczności płacenia dodatkowych kosztów może kusić. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że prócz tego, że takie rozwiązanie ma wiele przekonujących zalet, to posiada także swoje wady i warto je dobrze przemyśleć.

Czy pożyczki rodzinne to dobre rozwiązanie? Czy lepiej jest pożyczać pieniądze od krewnych i przyjaciół niż od banku? Zapraszamy do artykułu, w którym specjaliści kredytowi https://splatakredytow.pl/ odpowiedzą na wszystkie najpopularniejsze pytania dotyczące pożyczek rodzinnych.

Zalety pożyczania pieniędzy od rodziny

Na samym początku warto wspomnieć o zaletach pożyczek rodzinnych, których z pewnością nie brakuje. Tak jak już wspomnieliśmy, pożyczając pieniądze od bliskich, nie musisz wypełniać mnóstwa formalności, a pieniądze otrzymujesz praktycznie od ręki. Dodatkowo takie pożyczki są nieoprocentowane, co oznacza, że musisz oddać tyle, ile w rzeczywistości pożyczyłeś. W każdym banku oraz firmie pożyczkowej klient prócz kwoty, którą miał do dyspozycji musi także oddać dodatkowe koszty związane z oprocentowaniem, ubezpieczeniem itd.

Kolejną bardzo dużą zaletą pożyczania od rodziny jest to, że najczęściej nie ma z góry określonego terminu, w którym należy oddać pieniądze. Wiele osób traktuje takie pożyczki na zasadzie „gdy będziesz miał, to oddasz”. Taką pożyczkę można też rozłożyć na wygodne raty. Aby otrzymać pieniądze, nie musisz też wychodzić z domu – często wystarczy jedynie telefon, a przelew po chwili pojawia się na koncie bankowym.

Minusy pożyczek rodzinnych

Jak każda pożyczka także ta rodzinna ma swoje minusy. Największym minusem pożyczek rodzinnych jest możliwość zepsucia relacji z osobą, od której pożyczyliśmy pieniądze. Bardzo często pożyczając coś od bliskiej osoby, nie czujemy aż tak dużego obowiązku oddania tego w odpowiednim czasie. Spłata pożyczki od rodzeństwa, rodziców czy dziadków przeciągająca się przez wiele miesięcy, a nawet lat może być powodem do kłótni oraz utraty zaufania. W ekstremalnych przypadkach pożyczkobiorca może całkowicie przestać się odzywać i nie będzie czuł się w obowiązku, aby oddać pożyczoną sumę.

Prawdopodobieństwo powstania takie niezręcznej sytuacji możesz zminimalizować dzięki umowie. Warto ją stworzyć, aby uniknąć zbędnych kłótni oraz nieporozumień. Stanowi ona zabezpieczenie dla obu stron, dlatego nie warto z niej rezygnować. Na takim dokumencie nie może zabraknąć informacji na temat kwoty pożyczki czy też terminu spłaty. Tak naprawdę im więcej informacji się tam znajdzie tym lepiej.

Podsumowanie

Jeśli obawiasz się, że pożyczka rodzinna nie jest najlepszym rozwiązaniem i nie chcesz narazić się na konflikty, to lepiej będzie skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy https://splatakredytow.pl/. Znajdzie on dla Ciebie korzystny kredyt, pomoże w dopełnianiu wszelkich formalności oraz pomoże uniknąć zapożyczania się u krewnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here