Czy telefon na kartę to dobre rozwiązanie dla studenta

Życie uczelniane w dużej mierze kręci się dookoła internetu. Zdalne wykłady, nudne zajęcia, podczas których można zabić czas, scrollując TikToka, szybkie wyszukiwanie informacji, w tym o nowych niedrogich knajpach w mieście, wielogodzinne chatowanie z przyjaciółmi… i oczywiście dołączanie do grona zainteresowanych imprezą na Facebooku. Bo kto dziś zaprasza na domówkę face-to-face? Studencki smartfon z całą pewnością musi zatem być zawsze uzbrojony w duży pakiet gigabajtów, najlepiej niezbyt drogi i bez zobowiązań. Czy zatem telefon na kartę będzie dobrym rozwiązaniem? Sprawdzamy korzyści, które przynosi!

Telefon na kartę – najważniejsze zalety

Ilu studentów, tyle podejść do życia. Jedni stawiają na niekończące się imprezy w akademiku, inni nieustannie biegają między wykładami a wieczorną czy weekendową pracą, jeszcze inni każdego dnia zastanawiają się, czego chcą od swojego dorosłego życia. Tym, co ich łączy, jest potrzeba braku nadmiernych zobowiązań. I to właśnie największa zaleta telefonu na kartę – nie musisz wiązać się żadną umową z operatorem.

Korzystasz, kiedy potrzebujesz, płacisz, gdy możesz i tylko tyle, ile chcesz. Raz wydajesz na rozmowy, SMS-y oraz internet 30 zł miesięcznie, a raz doładowujesz tylko piątkę, bo akurat przygotowujesz się do sesji i w zasadzie nie podnosisz nosa znad notatek. Nie musisz też zastanawiać się, czy wystarczy Ci na obiad, czy musisz dzwonić do rodziny po słoiki, bo masz rachunek za telefon do zapłacenia.

Telefon dla studenta bywa też źródłem małych problemów. Podajesz numer osobie, którą poznałeś czy poznałaś w klubie i wydawała się wtedy całkiem atrakcyjna… Ale zaczyna wysyłać zdecydowanie za dużo SMS-ów. A blokada numeru nic nie daje, bo co chwilę pisze z innego. W ofercie na kartę rozwiązujesz ten kłopot, sprawnie i łatwo zmieniając numer na nowy. Nie musisz „walczyć” z operatorem, po prostu idziesz do sklepu po nowy starter albo zamawiasz go online, rejestrujesz – i gotowe.

Nie można też zapomnieć o zmianach na rynku telefonii komórkowej. Co rusz pojawiają się nowe korzystne oferty od różnych operatorów lub w innej taryfie. I wtedy okazuje się, że w stosunku do znajomego, który przeszedł do innej sieci, zaczynasz przepłacać. Telefon na kartę pozwala Ci zmieniać usługodawcę oraz taryfy wtedy, kiedy chcesz, bez kłopotów w postaci kosztów zerwanej umowy. Ostatnio na przykład chętnie wybierane jest Orange na kartę, między innymi ze względu na świetną ofertę internetu.

Orange na kartę – najlepsze oferty dla studenta

Mając telefon na kartę w Orange, można swobodnie przełączać się między dostępnymi taryfami: Orange Yes, Orange SMART, Orange Bez limitu oraz Orange Free. Każda z nich oferuje świetne rozwiązania dla studentów:

  • Orange Yes na kartę – można wybrać nielimitowane rozmowy albo SMS-y do wszystkich w Orange i nic za to nie płacić lub pakiet rozmów i SMS-ów bez limitu do wszystkich za 30 zł.
  • Orange SMART na kartę – taryfa, w której po każdym doładowaniu dostajesz bonusowe gigabajty. Za im więcej doładujesz, tym więcej darmowego internetu wpadnie na Twoje konto; np. przy doładowaniu za 5 zł dostajesz 250 MB na 5 dni, a przy takim za 30 zł – 2,5 GB na 25 dni.
  • Orange Bez limitu na kartę – w tym przypadku przez cały miesiąc masz darmowe rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci bez limitu i minimum 15 GB internetu w kraju oraz 2,26 GB w roamingu. A jeśli ustawisz cykliczne korzystanie z tej opcji, to co miesiąc będziesz dostawać 1 GB więcej.
  • Orange Free na kartę – klienci po każdym doładowaniu dostają darmowe GB, których liczba jest uzależniona od nominału doładowania. „Wrzucając” na konto 5 zł, dostaniesz 2,5 GB na 2 dni, a 30 zł – już 15 GB na 31 dni.

Reklama.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here