fotolia.com, 84979456 | Autor: oocoskun

Zima to okres, w którym wielu z nas stopniowo planuje zmiany w ogrodzie, na tarasie, lub balkonie. Jedną z nich może być zakup nowych mebli. Czy warto zabierać się za to poza sezonem? Jakie są plusy i minusy kupowania mebli ogrodowych zimą?

Przed zakupem tak wartościowych przedmiotów, jakimi są dobrej jakości meble ogrodowe, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Nabywanie kosztownych rzeczy pod wpływem chwili nie jest rozsądne, dlatego dobrze jest rozeznać się w dostępnych możliwościach. Najintensywniejszym okresem nabywania mebli ogrodowych są oczywiście wiosna i początek lata. To wtedy przypominamy sobie o konieczności urządzenia tarasu, balkonu lub ogrodu, przeszukując oferty popularnych sklepów i producentów. Zamiast wybierać się od razu do najbliższego sklepu stacjonarnego, często lepiej jest zapoznać się najpierw z ofertą sklepów internetowych. W sieci mamy ogromne szanse na znalezienie podobnych produktów w znacznie niższych cenach.

Największą zaletą nabywania mebli ogrodowych w okresie zimowym jest możliwość zyskania wysokiej jakości za niższą cenę. Jak wiadomo, w sezonie zawsze mamy mniejszą szansę na upolowanie ciekawych promocji, czy tzw. czyszczenia magazynów. Jednak wadą takiego rozwiązania jest o wiele mniejszy asortyment. Zimą w wielu sklepach wybór jest mocno ograniczony, zwłaszcza w tych, które nie są dedykowane przestrzeniom ogrodowym. Najlepiej szukać w ofercie samego producenta, u którego mamy większe szanse na znalezienie wymarzonych modeli w lepszej cenie. Zimą możemy więc zakupić dobre jakościowo produkty, ponosząc zdecydowanie niższe koszty.

Dobrze przemyślana decyzja

Gdy zależy nam na jak najlepszej cenie, warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać z zakupem do zakończenia sezonu letniego. Należy przy tym pamiętać, aby zawsze sprawdzać dostępność produktu w preferowanym przez nas kolorze – w wielu przypadkach wybrany model może być dostępny tylko w jednym odcieniu. Jeżeli zakup ma służyć przez wiele kolejnych lat, warto zapoznać się również z właściwościami poszczególnych tworzyw, z których wykonuje się meble ogrodowe. Niektóre z nich, takie jak plastik czy drewno, mogą być problematyczne w przechowaniu i konserwacji. Jedną z lepszych opcji są żeliwne i metalowe produkty, oraz lekki i praktyczny technorattan. Meble wykonane z tego syntetycznego materiału cechują się najwyższą trwałością i estetycznym wyglądem.

fot. edomator.pl

Oczywiście, jeżeli zależy nam na konkretnym, ale chwilowo niedostępnym produkcie, oczekiwanie na uzupełnienie asortymentu do wiosny stanie się koniecznością. Warto wiedzieć, że w marcu magazyny są uzupełnione tylko częściowo, a najszerszy wybór odnotowuje się w kwietniu, czerwcu i lipcu. W tym czasie ceny staną się zdecydowanie wyższe, a od połowy sierpnia wybór produktów ulegnie stopniowemu zmniejszeniu. Jak widać, wszystko zależy od naszych możliwości finansowych. Gdy zależy nam na znalezieniu wysokiej jakości produktów w atrakcyjnej cenie, zakup w okresie jesienno-zimowym to idealne rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here