Czy warto mieć lampę owadobójczą w swoim domu?

Denerwujące odgłosy, kąsanie, świadomość obecności i ciągłe odganianie much, komarów i innych latających owadów, zmusiło nas do stworzenia pierwszej muchołapki. Od najprostszych szklanych naczyń z różnymi słodkimi substancjami pomieszanymi między innymi z muchomorem po różnego rodzaju lepy czy packi na muchy. Zawsze próbowaliśmy stworzyć skuteczne pułapki na insekty.

A jakie rozwiązania mamy na nowy nadchodzący sezon?

Najprostszym a zarazem najszybszym sposobem na pozbycie się tego problemu jest wybór jednej z lamp owadobójczych. Najczęściej możemy się z nimi spotkać w restauracjach, barach, miejscach publicznych i wielu innych. Urządzenie to działa na dwa różne sposoby, jednym z nich jest wabienie owadów za pomocą promieni ultrafioletowych a te przylepiają się do wkładu lepowego dając nam gwarancję higieny. Drugim sposobem jest zakup lampy ze świetlówką emitującą światło UV-A wabiącej do siebie komary, muszki i inne nękające nas owady a zamontowana w środku elektryczna kratka skutecznie eliminuje je z naszego otoczenia. Nie musimy martwić się o zarazki czy stos martwych owadów w kącie ponieważ te wpadają do specjalnego pojemnika.

Zdecydowanie jest to lepsze rozwiązanie od przestarzałych, zwisających lepów na muchy, które nie tylko są nie są higieniczne ale również mało estetyczne. Drugim skutecznym jednak bardzo niezdrowym i szkodliwym rozwiązaniem są różnego rodzaju chemiczne spraye i opryski. Te negatywnie mogą się odbić na naszym zdrowiu poprzez chemiczne związki służące skutecznej walce z różnymi insektami. Dlatego nie tylko skuteczniejszą bronią ale również ładniejszą będą lampy, mają one bardzo duży plus w postaci sposobu mocowania. Możemy je nie tylko zamontować na ścianie ale również podwiesić jak żyrandol, co nie tylko ładnie wygląda ale również pozwala umieścić urządzenie w strategicznym miejscu.

Lampa owadobójcza a oszczędność.

Dla niektórych minusem może być potrzeba podłączenia takiej pułapki do prądu. Jest to wymagane ponieważ świetlówki wymagają niewielkiego poboru prądu a zwykłe baterie będą niewystarczające. Jednak pobór prądu jest dość niski ze względu na stosowane i ciągle ulepszane technologie czy poprzez użycie samych lamp led. Oczywiście wkłady czy lampy nie są drogie a ogólnodostępne więc nie ma większego problemu z ich wymianą i skutecznością. Dodatkowo lampy można w każdej chwili wyłączyć dlatego raz podłączone nie muszą non stop być zapalone. W przypadku małych gastronomii i domów jednorodzinnych będzie to nie tylko oszczędne ale też na tyle skuteczne rozwiązanie aby nie martwić się o pokąsania i ryzyko zachorowania na jakąś nieprzyjemną chorobę.

Czy urządzenie jest szkodliwe dla dzieci?

Dzisiejsze rozwiązania poszły w bardzo szybkim tempie do przodu zachowując nadal wysoką skuteczność. Sposób ich działania to wabienie małych muszek i komarów diodami led, a znajdujący się w urządzeniu wiatrak zasysa je do specjalnego pojemnika. Urządzenie jest bezpieczne dla dzieci, nie używa żadnych środków chemicznych, co jest zdecydowanie zdrowsze nie tylko dla dzieci ale również dla dorosłych. Dzisiejsza technologia pozwala nam na skuteczne ale jednocześnie bezpieczniejsze rozwiązania do pozbywania się insektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here