Czy warto posiadać kablówkę?

0
1619

W dzisiejszych czasach konkurencja w branży telewizyjnej jest ogromna. Rozwój telewizji naziemnej oraz wszelkiego rodzaju serwisów abonamentowych pokroju Netflixa sprawił, że operatorzy pokroju UPC mają ciężki orzech do zgryzienia. Czy kablówka jest w dzisiejszych czasach dobrym rozwiązaniem czy może lepiej postawić na inną usługę? Czy warto wchodzić w abonament w tym momencie, w którym technologia rozwija się tak, jak nigdy wcześniej? Odpowiedzi na te wszystkie pytania postaramy się udzielić w naszym artykule.

Czy warto „wchodzić” w kablówkę?

Ze względu na wspomniany już we wstępie rozwój technologii w obrębie telewizji wątpliwe okazuje się wchodzenie w ofertę telewizji kablowej. Tak naprawdę jednak są to pozory i pewnego rodzaju propaganda, siana przez zwolenników przede wszystkim Internetowych usług abonamentowych, którzy chcą do siebie przyciągnąć klientów takimi zaletami, jak chociażby brak reklam czy możliwość wybierania sobie dokładnie tego, czego użytkownik poszukuje. Podobnie ma się sprawa z telewizją naziemną, stanowiącą najbardziej dotkliwą konkurencję dla operatorów pokroju UPC. Czy tak naprawdę ich obecność sprawia, że w kablówkę po prostu nie warto wchodzić?

Otóż nie. Kablówka stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie bogactwo kanałów i różnorodność oferowanych programów w jednym miejscu – bez potrzeby szukania platformy, która będzie zawierała w sobie ulubiony serial czy dokument. Dodajmy do tego, że tacy operatorzy, jak wspomniane wyżej UPC bardzo często oferują możliwość połączenia telewizji kablowej chociażby z dostępem do Internetu, a sami w sobie nie ograniczają oglądania kablówki do przesiadywania przed telewizorem – nowoczesne pakiety dają dostęp do telewizji mobilnej, dostępnej dla wszystkich członków rodzinny. Można więc śmiało powiedzieć, że kablówka bardzo prężnie walczy z konkurencją – i wychodzi jej to znakomicie.

Wadą telewizji naziemnej i usług abonamentowych (pokroju Netflixa) jest fakt, że nie da się ich w żaden sposób wzbogacać. Oglądając filmy na Netflixie musimy zainwestować w coś innego celem oglądania ulubionych rozgrywek sportowych. Użytkownicy telewizji naziemnej muszą się z kolei zmagać z ograniczoną ilością kanałów, w dodatku nierzadko w kiepskiej jakości (ta często zależy od uwarunkowań określonego gospodarstwa domowego). Ofertę telewizji kablowej można z kolei modyfikować i wzbogacać w niemal dowolny sposób i mieć wszystko w jednym pakiecie, płacąc jeden abonament. Dodatkowo operatorzy kablówki dają teraz dostęp do dekoderów, które umożliwiają nagrywanie. Świetna opcja dla tych, którzy nie chcą przegapić programów nadawanych na żywo, a nie mogą obejrzeć ich „w pierwszym terminie”.

Podsumowanie

Nawet jeśli wiele osób uważa, że w czasach, w których usługi abonamentowe pokroju Netflixa oraz Internetowe stacje czy też telewizja naziemna powoli wypierają kablówkę, wejście w jej ofertę wciąż ma sens. Zwłaszcza, że rozwój technologii nie jest ignorowany przez jej operatorów i stale starają się oni walczyć o klienta poprzez poszerzanie i uatrakcyjnianie swojej oferty, również pod względem jej ceny.

Więcej informacji znajdziecie na: https://panwybierak.pl/dostawca/upc/1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here