Czy warto sprzedawać nieruchomość w skupie?

0
1293

Ekspresowa wypłata gotówki

Skup nieruchomości za gotówkę w całej Polsce to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy potrzebują pieniędzy na już. Problemy finansowe mogą zdarzyć się każdemu. Proces sprzedaży ciągnie się zwykle od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Nie można również zapomnieć o szeregu kłopotliwych formalności, które również zajmują sporo czasu. Na szczęście można tego uniknąć.

Skup nieruchomości to przedsiębiorstwo, które zakupuje mieszkania, domy, czy też działki, a następnie wypłaca gotówkę. Jedną z takich firm jest Skup nieruchomości Warszawa. Wszystko odbywa się bardzo szybko, co działa na korzyść sprzedających. Trzeba zaznaczyć, że pieniądze można zwykle otrzymać w ciągu kilku dni od podpisania umowy sprzedaży. Kwota wypłacana jest jednorazowo, co również stanowi spory plus. Opisywana oferta wydaje się być najrozsądniejszym rozwiązaniem dla tych, którzy relatywnie długo nie mogą sprzedać nieruchomości lub cenią sobie oszczędność czasu i formalności.

Jasne warunki współpracy

Wybierając skup mieszkań dobrze jest postawić na markę, która cieszy się uznaniem wśród klientów. Z pewnością lepiej jest unikać firm, których nie można zweryfikować. Warunki współpracy są w zdecydowanej większości przypadków jasne i zrozumiałe. Wniosek można złożyć drogą elektroniczną, co jest bardzo wygodne. Po konsultacji z ekspertem można przystąpić do wyceny mienia, a także ustalenia zasad umowy.

Po skonstruowaniu finalnej wersji umowy może ona zostać podpisana. Im szybciej załatwimy wszelkie formalności, tym szybciej zostanie wypłacona nam gotówka. Trzeba zaznaczyć, że skupy nieruchomości są coraz powszechniejsze. Nie należy więc obawiać się oszustwa.

Wysokość wynagrodzenia

Wiadomym jest, że skup nieruchomości nie działa za darmo. Trzeba zapłacić za możliwość szybkiej sprzedaży mieszkania lub domu. Kwestia wynagrodzenia jest uzależniona od oferty danej firmy. Najczęściej wynosi ono 10-15% wartości rynkowej nieruchomości.

Mogłoby się wydawać, że skorzystanie z usług skupu nie jest zbyt opłacalne. Pamiętajmy jednak, że w wielu przypadkach sprzedaż nieruchomości jest bardzo złożona. Niektórzy od kilku lat bezskutecznie próbują sprzedać mieszkanie lub dom.

Jakie inne opcje?

Oczywiście nie zawsze trzeba naprędce sprzedawać nieruchomość. Można również rozważyć inne opcje, w tym próba zawnioskowania o pożyczkę hipoteczną, która może ustabilizować naszą sytuację finansową. Pożyczka taka jest udzielana pod zastaw naszej nieruchomości. Dzięki temu możemy liczyć na naprawdę dobre pieniądze, które będziemy mogli przeznaczyć np. na spłatę zadłużenia czynszowego czy innych zobowiązań, a następnie spłacać ją w dogodnych ratach. Dzięki temu, że zabezpieczeniem dla banku lub firmy pożyczkowej jest nieruchomość, warunki spłaty tego kredytu mogą być naprawdę atrakcyjne. Tym samym jest to opcja do rozważenia dla każdego, kto posiada nieruchomość, jednak zmaga się z wieloma problemami finansowymi. Jeśli chodzi o najkorzystniejsze oferty hipoteczne, warto skorzystać z gotowych porównywarek kredytów hipotecznych, których w internecie jest naprawdę dużo. W tym przypadku można nawet zawnioskować o pożyczkę online, dopiero finalizując temat w jednej z placówek bankowych.

Spłata zadłużenia czynszowego

W wielu sytuacjach należy się zastanowić czy warto korzystać ze skupu nieruchomości, jeśli naszym jedynym problemem jest dla przykładu tylko zaległość czynszowa. W tym momencie warto również zapoznać się ze sprawdzonymi metodami pozyskiwania dodatkowej gotówki. Wśród tego typu produktów finansowych są kredyty bankowe, szybkie pożyczki ratalne czy tzw. popularne chwilówki. W zależności z jakim zadłużeniem mamy do czynienia, tego typu produkty mogą pomóc nam w ustabilizowaniu sytuacji. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z internetowych porównywarek. Jedną z najlepszych na rynku jest strona internetowa chwilowki2019.pl.

Podsumowanie

Zanim zadecydujemy ostatecznie o sprzedaży naszej ruchomości np. do skupu, musimy przeanalizować wszystkie za i przeciw. Musimy zorientować się, czy czasami sytuacja nie jest jeszcze do uratowania i nie będzie konieczności sprzedania naszego mieszkania czy domu. Jeśli jednak nie ma odwrotu, skup nieruchomości może być najlepszą opcją, jeśli mamy nóż na gardle i na gwałt potrzebujemy gotówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here