Czy warto ubezpieczyć garaż

Jak chronić garaż przed skutkami działania żywiołów lub włamania? Jednym ze sposobów jest wykupienie odpowiedniej polisy majątkowej, która obejmie nie tylko garaż, ale również cały dom. Dzięki temu w razie niespodziewanych zdarzeń możemy liczyć na odszkodowanie, które pomoże pokryć wszelkie straty.

Dlaczego warto ubezpieczyć garaż?

Garaż nierzadko służy nie tylko do parkowania samochodu czy motoru, ale jako przechowalnia sprzętu sportowego, AGD czy narzędzi. Ponadto garaż sam w sobie stanowi element naszego majątku. Co jednak istotne, towarzystwa ubezpieczeniowe nie oferują polis obejmujących jedynie garaż. Musimy w tej sytuacji skorzystać z polisy majątkowej, która w zakresie ochrony ma przede wszystkim nieruchomość – dom lub mieszkanie.

Warto przy tym pamiętać, iż garaż ma swoją definicję – inaczej mówiąc, jest to budynek niemieszkalny, przeznaczony do parkowania pojazdów mechanicznych, który jest na stałe przytwierdzony do gruntu. Za garaż towarzystwa ubezpieczeniowe uznają każdy budynek, które spełnia te warunki – może to być osobna konstrukcja, przylegająca do domu lub wpisująca się w bryłę budynku.

Ile kosztuje ubezpieczenie garażu?

Obecność garażu w polisie majątkowej nie wpływa znacząco na jej ostateczny koszt. Biorąc pod uwagę zakres i sumę ubezpieczenia wciąż jest to niedrogi produkt, który chroni finanse właściciela przed konsekwencjami poważnych szkód. Ostateczna kwota, którą przedstawi ubezpieczyciel, zależy od:

 • powierzchni nieruchomości,
 • wartości nieruchomości (suma ubezpieczenia),
 • jej lokalizacji,
 • zakresu polisy,
 • dodatkowych usług (np. domowy Assistance).

Najczęściej polisa majątkowa, która obejmuje garaż, będzie kosztować kilkaset złotych. Umowę z firmą zawiera się na 12 miesięcy z możliwością jej późniejszego przedłużenia. Cena może się różnić w zależności wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Zakres ubezpieczenia garażu

W zależności od wybranego wariantu polisy możemy chronić elementy stałe nieruchomości (dach, ściany, fundamenty), jak również, w wersji rozszerzonej, wszelkie ruchomości. Pod tą kategorią kryją się np. meble, biżuteria, dzieła sztuki, sprzęt sportowy, a nawet zwierzęta domowa. Jeśli więc garaż służy nam jednocześnie za przechowalnię dla np. rowerów czy sprzętu do ćwiczeń, warto uwzględnić ruchomości w polisie. Będzie ona chronić nas przed finansowymi skutkami takich zdarzeń jak:

 • zalanie,
 • pożar,
 • huragan,
 • kradzież z włamaniem lub bez śladów włamania,
 • przepięcie,
 • mróz,
 • opady śniegu,
 • osunięcia ziemi.

W ofertach typu all-risk zakres ten jest rozszerzony o rzadziej spotykanie zdarzenia, ale również chroni przed skutkami szkód takich jak wiatr, który ma niższą prędkość niż wspomniany wyżej huragan. Ubezpieczenie nieruchomości, w tym i garażu, nie obejmie jednak sytuacji, kiedy zostanie z niego skradziony samochód. Aby chronić się przed konsekwencjami takiego zdarzenia, musimy wykupić stosowne ubezpieczenie Autocasco.

Szukasz dobrej, niedrogiej polisy majątkowej obejmującej garaż? W Eurofinance znajdziemy dla Ciebie rozwiązanie zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Skontaktuj się z naszym biurem ubezpieczeniowym  w Gdańsku, aby omówić z agentem najkorzystniejsze ubezpieczenie nieruchomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here