Pojemniki plastikowe, to bardzo praktyczne rozwiązanie do firmy produkcyjnej. To tam trzyma się mnóstwo narzędzi, normaliów (na przykład śrubki, nakrętki, podkładki, nity i inne), armatury i tym podobnych rzeczy. Jednak co zrobić z detalami, które z jednej strony są niewielkie gabarytowo, a z drugiej jest ich mnóstwo i należy trzymać je razem? Wówczas z pomocą powinny przyjść kontenery z plastiku.

Kontenery do magazynów – zalety

Kontenery plastikowe są niezbędne na produkcji. Przechowuje się w nich półprodukty czy wyroby gotowe, czekające na wysyłkę. Jakie są zatem zalety takich kontenerów?

  • Utrzymanie porządku
  • Niewątpliwie zaletą kontenerów plastikowych jest to, że pozwalają na utrzymanie porządku w miejscu pracy. Są lekkie, ustawne i mobilne. Można je przemieszczać za pomocą na przykład wózków widłowych lub samodzielnie – w przypadku modeli z kółkami.

    Kontenery z plastiku są też same w sobie higieniczne, to znaczy – łatwo można je wyczyścić. Wystarczy przetrzeć mokrą szmatką z mydłem/płynem albo zdezynfekować środkiem chemicznym. Nie ma tutaj obawy o to, że uszkodzi się taki pojemnik. Polipropylen jest odporny na działanie kwasów czy zasad.

  • Bezpieczeństwo
  • Kontenery z plastiku są bezpieczne w użytkowaniu. Nie odpadają od nich żadne elementy. Są nietoksyczne . Można je stosować w każdych warunkach atmosferycznych – bez względu na to, czy jest mróz, deszcz czy upał. Tworzywo sztuczne jest odporne na zmiany klimatyczne.

  • Ekologia i ekonomia
  • Kontenery do magazynu z tworzywa PP są przyjazne środowisku. Dlaczego? Dlatego, że do ich produkcji nie wykorzystuje się drewna czy innych elementów przyrody. Co więcej, zużyte kontenery można poddać recyklingowi i przetworzyć je na zupełnie nowy produkt. Jest to również ekonomiczne rozwiązanie, gdyż nie ma tutaj miejsca na marnotrawstwo materiału.

Kontenery plastikowe – wady

Jak to w świecie bywa, tam gdzie są zalety, muszą też być i wady. Również w tym przypadku można kilka wyszukać.

  • Brak możliwości naprawy
  • Kontenery plastikowe są trwałe, jednak w momencie ich uszkodzenia, na przykład pęknięcia, przedziurawienia czy złamania, nie jest możliwa ich naprawa. W takim przypadku pozostaje jedynie oddać zepsuty kontener do recyklingu i przetworzyć go na nowy. To z kolei wiąże się z koniecznością zakupu kolejnego egzemplarza.

  • Cena
  • Niestety, kontenery z plastiku nie należą do najtańszych. Owszem, jest to inwestycja na lata, nad którą warto się zastanowić, jednak dla wielu młodych przedsiębiorców, będzie to koszt zbyt wysoki. Nie należy jednak rezygnować od razu z zakupu takich kontenerów, gdyż istnieje wiele modeli w różnych cenach, które na pewno znajdą zastosowanie i w małej firmie (po więcej informacji warto zajrzeć na stronę producenta Schoeller Allibert ).

  • Koszt produkcji nietypowych kontenerów
  • Zwykle kontenery występują w standardowych rozmiarach. Niestety, jeżeli ktoś zechce inny model, kształt, wymiar – będzie musiał za to zapłacić. Koszt wyprodukowania nietypowego kontenera z tworzywa sztucznego może być naprawdę wysoki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here