Czym kierować się przy wyborze drzwi wewnętrznych

Jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia wnętrz domów jednorodzinnych, czy apartamentów ulokowanych w blokach mieszkalnych są drzwi wewnętrzne. Wytyczają one poszczególne strefy, odgradzają od siebie pomieszczenia i zapewniają prywatność. Równocześnie tak bardzo rzucają się w oczy, że można uznać je za istotny element dekoracyjny. Ta mnogość funkcji, jaką mają spełniać drzwi wewnętrzne, sprawia, że ich wybór nie może być dziełem przypadku. Warto dokładnie przemyśleć tę decyzję. Już teraz zobacz, na co zwrócić uwagę, żeby dokonać w tym zakresie trafionej inwestycji.

Drzwi wewnętrzne – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Zakup drzwi wewnętrznych do domu lub mieszkania to inwestycja na lata. Warto więc poświęcić odpowiednio dużo czasu na dokonanie w tym zakresie świadomego wyboru, poprzedzonego starannym przeanalizowaniem wszystkich kluczowych aspektów. Na jakich parametrach należy się obowiązkowo skupić? Oto one:

  • materiał – może to być drewno, płyta HDF i MDF, szkło,
  • rozmiar – dostosowany do obowiązujących norm oraz wielkości przestrzeni, jaką się dysponuje; są modele jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe, mogą mieć standardową wysokość i szerokość, jak również być wykonane na wymiar,
  • rodzaj drzwi – ze względu na sposób obsługi: rozwierane, przesuwne, wahadłowe, składane, harmonijkowe oraz ze względu na kierunek otwierania i zamykania: lewe lub prawe,
  • kolorystyka – dopasowana do stylu wnętrza i wyglądu pozostałych elementów wyposażenia,
  • dodatkowe funkcje – trzeba pamiętać, aby na przykład drzwi montowane w łazience posiadały otwory wentylacyjne,
  • cena – wszystko jest tutaj zależne od budżetu, jaki dana osoba może przeznaczyć na ten cel.

Akcesoria do drzwi i okucia drzwiowe – jakie elementy są niezbędne?

Na komfort użytkowania drzwi wewnętrznych oraz ich walory wizualne wpływają także dodatkowe akcesoria, w które są one wyposażone. W końcu diabeł tkwi w szczegółach! Będą to między innymi wysokiej jakości klamki z Bianex Wrocław. Ten dość niepozorny gadżet o ciekawym designie nie tylko pozwala w wygodny sposób otwierać i zamykać skrzydło drzwiowe, ale również pełni funkcję dekoracyjną, podkreślając tym samym charakter tego elementu wyposażenia wnętrz. Klamki powinny zostać odpowiednio dopasowane do stylu stolarki okiennej, warto zwrócić uwagę także na ich formę, wielkość, kolor oraz materiał, z jakiego są wykonane. Na rynku dostępne są różne rodzaj klamek (także gałki i tak zwane pochwyty), dlatego można wybierać zarówno wśród modeli uniwersalnych, jak i tych bardziej wyrazistych, o nieco mniej standardowym kształcie. Podejmując ostateczną decyzję zakupową warto, więc brać pod uwagę kilka czynników – indywidualny gust, potrzeby domowników, aktualnie obowiązujące trendy architektoniczne, a także wygląd przestrzeni, na której docelowo mają się one znaleźć.

Zakup drzwi wewnętrznych do domu lub mieszkania – zapamiętaj te zasady! Podsumowanie

Urządzasz swój nowy dom? A może nadszedł czas na przeprowadzenie długo wyczekiwanego remontu mieszkania? Jeśli w związku z realizacją tego typu inwestycji masz zamiar kupić drzwi wewnętrzne, musisz pamiętać o wskazanych powyżej wskazówkach. Dzięki temu z większą łatwością dokonasz trafnego wyboru, jak również w praktyce przekonasz się, że współczesna branża stolarki okiennej i drzwiowej cały czas się rozwija, ciągle zachwycając efektownymi i trwałymi rozwiązaniami.

źródło zdjęć: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here