Czym nakarmić jeża?

Jeże to powszechnie znane zwierzątka, które większość z nas kojarz z ostrymi kolcami, na których to bardzo często można ujrzeć owoc. Osoby mieszkające blisko lasu niejednokrotnie spotkały w swym gospodarstwie jeża, który podąża z jabłkiem na grzbiecie. Zatem co je jeż? Te nieduże zwierzątka są dość łatwe w hodowli, niemniej warto pamiętać o tym, że podstawą ich pożywienia są owady, które to stanowią około siedemdziesięciu procent diety. Małe jeżyki nie można nigdy nakarmić chlebem oraz krowim mlekiem, ponieważ pokarmy te mogą wywołać u nich biegunkę, która może prowadzić w ciężkich przypadkach nawet do śmierci.
Główny jadłospis dorosłych osobników składa się głównie z chrząszczy, gąsienic, dżdżownic, małych ssaków, ślimaków, stonóg i pszczół. Ponadto jeże uwielbiają spożywać małe ptaszki oraz ptasie jaja. Jeśli mamy w domu jeża to możemy go bez problemu nakarmić konserwami dla psów czy kotów. Ulubione są te o smaku kurczaka, natomiast jeże nie przepadają za smakiem ryb.
Odpowiednim pożywieniem dla jeży są również mięsne herbatniki przeznaczone dla kotów. W wielu sklepach zoologicznych można również zakupić gotowe mieszanki żywnościowe czy też suchą karmę przeznaczoną specjalnie dla tego osobnika.
Każdy jeż bardzo chętnie skonsumuje też resztkami mięsa z naszego stołu, a zwłaszcza kurczaka. Niemniej należy pamiętać o tym, aby mięso wcześniej pokroić na drobne kawałki, gdyż z dużymi płatami mięsa jeż może sobie nie poradzić. Idealnym dodatkiem do mięsa będzie lekko rozdrobniony ser cheddar, orzeszki ziemne oraz rodzynki.
Należy również pamiętać o tym, że jeże potrzebują dużo czystej wody do picia, zwłaszcza podczas gorących dni.

http://www.oytam.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNie ma takiego słowa
Następny artykułIloraz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here