Czym wyróżnia się iPhone 11 Pro

W tym roku odbyła się premiera aż trzech nowych modeli telefonów marki Apple: iPhone 11, iPhone 11 Pro iPhone 11 Pro. Czym wyróżnia się iPhone 11 Pro od poprzedników i tegorocznych modeli?

IPhone 11 Pro – co nowego?

Przód telefonu wygląda dokładnie tak jak w modelu iPhone XS czy iPhone x. Zmiany można jednak zauważyć w tyle. Apple zdecydowało się na zastosowanie szkła matowego. Dzięki temu model ten nie świeci się, co niektórym osobom mogłoby przeszkadzać. Jednak najważniejszą zaletą jest to, że telefon się nie brudzi.

Natomiast minusem jest to, że szkło jest dość śliskie i automatycznie mniej pewnie leży w dłoni. W tym modelu logo Apple’a ulokowano centralnie. We wcześniejszych było nieco wyżej. Patrząc na tył telefonu od razu w oczy rzucają się trzy obiektywy. Zdania są podzielone i tak naprawdę to, czy taki pomysł się podoba jest kwestią gustu.

Niestety konstrukcja tej wysepki obiektywów ma jeden wielki minus. Zastosowanie twardego szkła, aby chronić aparat przed zarysowaniami, ale sam rysuje. Jeżeli postawicie go na szklanym stoliku, możecie przypadkiem go przerysować.

Ponadto przez te wystające obiektywy, telefon nie leży płasko na blacie i rusza się przy każdym dotknięciu. Na szczęście te dwa problemy można rozwiązać poprzez zakup etui, którego grubość będzie równa wystającym obiektywom.

IPhone 11 a iPhone 11 Pro – więcej różnic czy podobieństw?

IPhone 11 Pro (https://idream.pl/iphone/iphone-11-pro.html) ma 5,8 calowy ekran typu OLED o rozdzielczości 2436 x 1125 pikseli, czyli tak jak poprzednie modele – iPhone XS i iPhone X. Jednak w odróżnieniu od nich jest jaśniejszy, do maksymalnie 800 nitów.

Natomiast w iPhone 11 jest panel LCD o przekątnej 9,1 cala. A rozdzielczość ma 1792 x 8282. W tym przypadku nie ma wątpliwości, że wyświetlacz w modelu Pro jest lepszy. Różnica pomiędzy tymi dwoma modelami widoczna jest w obudowie. W iPhonie 11 mamy błyszczący tył poza wyspą z aparatami. Natomiast iPhone 11 Pro jest matowy, a powierzchnia dookoła aparatu błyszcząca. Ale co ciekawie, bardziej śliski jest model Pro.

Do tego w tańszym modelu są grubsze ramki dookoła ekrany. Warto wziąć telefon w czarnej wersji kolorystycznej by wyglądał nieco szczuplej. Niewątpliwie przewagą iPhone’a 11 Pro jest dodatkowy obiektyw, choć reszta się od siebie niczym nie różni.

Różnicę można znaleźć jeszcze  w zawartości pudełka. Do tej pory do telefonu dołączona była ładowarka o mocy 5W. Jednak w pudełko z iPhone 11 Pro dołączono sieciową ładowarkę o mocy 18 W z portem USB-C i pasującym do niej kablem z końcówką Lighning. Natomiast w iPhone 11 wciąż jest ładowarka 5W z portem USB-A.

Tak naprawdę iPhone’a 11 Pro i iPhone’a 11 więcej łączy niż dzieli pomimo tego, że różnica w cenie jest naprawdę spora. Mimo to, niektóre osoby będą wolały wybrać iPhone 11 Pro, który wyróżnia się lepszym ekranem, węższymi ramkami, matowymi pelckami, szybką ładowarką czy ciut pojemniejszy akumulator. A fanów robienia zdjęć przekona dodatkowy obiektyw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here