Czyszczenie wtryskiwaczy

Wtryskiwacze to ten element samochodu, który jest bardzo czuły na jakość tankowanego paliwa. Kiepskiej jakości paliwo szybko je niszczy, o ich szybkim zużywaniu decyduje również rzadkie wymienianie filtrów paliwa. Wtryskiwacze mimo tego podlegają zużyciu naturalnie, a ze względu na to, że jest to kosztowna w wymianie część, powinno się o nie odpowiednio zadbać. Jak wygląda czyszczenie wtryskiwaczy?
Na rynku istnieją specjalne środki do czyszczenia wtryskiwaczy. Za kilka lub kilkanaście złotych można kupić środki do oleju napędowego, które usuwają osad z układu wtryskowego i zapobiegają osadzaniu się kolejnych osadów. Ich stosowanie jest proste – wlewa się je do baku paliwa zgodnie z proporcją podaną na opakowaniu. W podobnych cenach kształtują się środki do czyszczenia dla silników benzynowych i podaje się je analogicznie.
Niektóre droższe środki mogą pomóc, gdy już pojawi się problem z naszymi wtryskiwaczami. Można je stosować zarówno profilaktycznie,w określonej proporcji, lub skoncentrowane, gdy nasz samochód ma problem. W takiej sytuacji środek wlewa się bezpośrednio do filtra paliwa, albo odłącza się przewody paliwowe i umieszcza go w pojemniku z preparatem. Konieczne jest dokładne przeczytanie instrukcji stosowania środka, gdyż istnieje ryzyko, że układ paliwowy się zapowietrzy. Jeśli mamy wątpliwości, warto skorzystać z usługi mechanika. Poprawa będzie długotrwała lub chwilowa, jednakże mocno zużyte wtryskiwacze i tak w końcu będą wymagać wymiany.
W warsztatach stosuje się metodę, która wykorzystuje specjalne urządzenie do czyszczenia układu. Jest ona bardziej skuteczna niż środki chemiczne, jednakże droższa i nie pozwala na stwierdzenie, który wtryskiwacz jest uszkodzony (urządzenie oczyszcza cały układ). Ważna jest tu również wysoka jakość środka czyszczącego.
Warsztaty oferują również opcję czyszczenia z demontażem wtryskiwaczy, które są dokładnie sprawdzanie pod kątem jakości, wydajności i potencjalnych uszkodzeń. Jest to najbardziej profesjonalna, ale i najdroższa metoda.

http://www.intelektualnie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here