Defunc, czyli design i funkcjonalność w słuchaniu

Codziennie na świecie powstaje wiele firm, przetrwają jednak tylko nieliczne. Twórcy szwedzkiej marki Defunc przypomnieli sobie istniejące w ich języku pojęcie existensberättigande, oznaczające prawo do istnienia. Postanowili w 2015 roku, że jeśli w ciągu trzech godzin znajdą dość powodów, by stworzyć firmę produkującą głośniki i słuchawki bezprzewodowe, to najwyraźniej pomysł jest tego wart. Udało się. Początkowo firma koncentrowała się na słuchawkach dousznych, potem zajęła się także nausznymi oraz głośnikami bezprzewodowymi.

Jeśli lubisz słuchać bez kabla

Dziś Defunc sprzedaje swoje produkty w wielu krajach świata, w tym także w Polsce poprzez stronę internetową https://defunc.pl/. Nietrudno się przekonać, że ta marka adresuje swoje produkty przede wszystkim do ludzi młodych, dla których smartfon jest czymś więcej niż tylko telefonem. Idea sprowadza się do zapewnienia jak najlepszej jakości dźwięku przy jednoczesnym zadbaniu o komfort użytkowania produktów i ich skandynawski design, oparty na eleganckiej prostocie.

Bez hałasu z zewnątrz

Uwagę zwracają między innymi słuchawki nauszne bezprzewodowe z systemem tłumienia hałasu (ANC). Jest to technologia polegająca na redukcji szumów dobiegających z otoczenia. Dzięki temu muzyka słyszalna jest bez niechcianych dodatków, na tle ciszy, a więc wyraźniej – tak, by ze słuchania płynęła większa przyjemność. Interesującym rozwiązaniem jest umieszczony na słuchawce panel dotykowy z przyciskiem sterującym. Przesuwanie palcem w górę i w dół pozwala regulować głośność, a w przód i w tył – zmieniać utwory. Można też odbierać i kończyć rozmowę telefoniczną.

Złote słuchawki i takież głośniki

Słuchawki nauszne bezprzewodowe w złotym kolorze? Czemu nie, tym bardziej, że pozwalają słuchać muzyki bezprzewodowo (zasięg do 10 m) przez kilkanaście godzin, a gdy akumulator się wyładuje, można je połączyć ze źródłem dźwięku za pomocą dołączonego kabla z wtyczką jack 3,5 mm. Również i ten model, nazwany BT Plus Goldish, zapewnia izolację od dźwięków z otoczenia. Pasmo przenoszenia wynosi od 20 Hz do 20 kHz, jest więc bardzo szerokie.

Z kolei bezprzewodowe głośniki DeFunc DUO pozwalają odpocząć od słuchawek bez rezygnowania ze stereofonicznego odsłuchu muzyki. Można je stosować razem – gdy są połączone, odtwarzają dźwięk przestrzenny. Można też osobno, nawet w dwóch pomieszczeniach. Głośniki te działają dzięki połączeniu Bluetooth, ale można je także połączyć ze źródłem dźwięku przewodami. Jest to więc swego rodzaju mobilny zestaw stereo z pasmem przenoszenia od 80 Hz do 20 kHz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here