Deserki dla dzieci - jak wybrać smacznie i zdrowo?

Jeśli jest jeden posiłek, któremu nawet największy niejadek nie jest w stanie się oprzeć, to z pewnością jest to deser. Każdy rodzic wie, że energiczny brzdąc potrzebuje składników odżywczych, by prawidłowo się rozwijać i odkrywać świat. Jeśli przerwa między obiadem a kolacją zacznie się wydłużać, to idealny czas, by rozpieścić dziecko deserem.

Deserek mleczny – jogurt czy kaszka?

Są smaczne i wspomagają trawienie u dzieci, jak ich nie lubić? Kaszki zbożowe na słodko, kaszka manna i jogurty to jedne z ulubionych przysmaków najmłodszych podopiecznych. W przypadku kasz mlecznych, zboża i owoce pochodzące z upraw ekologicznych zapewniają niezbędne do zdrowego rozwoju witaminy minerały. To świetny pomysł na deserek dla dziecka, które ukończyło już szósty miesiąc życia, czyli zaraz po wprowadzeniu do diety posiłków innych niż pokarm naturalny. Jogurty dla dzieci wyróżnia natomiast łagodniejsza niż zwykle flora bakteryjna, która reguluje aktywność układu pokarmowego dzięki naturalnym probiotykom. Deserki dla dzieci na bazie mleka i jogurtu nie są jednak zalecane dla niemowląt nietolerującym laktozy, natomiast kaszki zbożowe – glutenu.

Postaw na biszkopty, chrupki i wafle warzywne!

Dla dzieci nieco starszych, od około ósmego miesiąca życia, nie ma większej frajdy niż chrupki kukurydziane i wafle warzywne! To także doskonała okazja do uciechy dla rodzica, ponieważ mało jest widoków równie uroczych, jak dziecko samodzielnie “memłające” sucharki, chrupki lub biszkopty. Ten typ deserków dla dzieci jest niezastąpioną lekką przekąską bez dodatku cukru, często wzbogaconą witaminami z grupy B i witaminą E, a także minerałami, takimi jak potas, magnez i cynk. O ile biszkopty i ciasteczka często zawierają gluten, chrupki kukurydziane i wafle warzywne lub ryżowe są całkowicie bezpieczne dla dziecka.

Jak mus to mus, czyli owocowe deserki dla dzieci

Często mówi się “jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”. Powiedzenie to nie dotyczy jednak wyłącznie dorosłych i dzieci, ale także niemowląt. Mimo to, trudno wyobrazić sobie sytuację, w której niemowlę bez ząbków wgryza się z soczyste jabłko. Z tego powodu warto postawić na mus owocowy, wszelkiego rodzaju przeciery, a nawet napoje smoothie drink. Wybór jest naprawdę szeroki – od wspomnianych wcześniej jabłek, po gruszki, porzeczki, a nawet kiwi! Mus owocowy to prawdziwa bomba witaminowa dla malucha, dlatego szczególnie poleca się karmienie dziecka przecierami owocowymi w okresie wzmożonych zachorowań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here