Popularna od pewnego czasu dieta, która opiera swój plan żywieniowy o produkty bogate w orkisz, to dieta od świętej Hildegardy.
Jest to zdrowa dieta, która jest odpowiednia również dla osób zmagających się z niektórymi chorobami oraz dla osób starszych.
Pomaga oczyścić organizm z toksyn oraz wyregulować metabolizm.
Podstawą diety jest orkisz, bogaty w błonnik pokarmowy, który reguluje pracę jelit, poprawia metabolizm oraz obniża poziom cholesterolu we krwi.
Na dietę bardzo często decydują się osoby starsze, głównie ze względu na poprawę stanu układu pokarmowego. Efekty diety są bardziej widoczne jeżeli towarzyszy jej codzienny ruch. Najlepsze ćwiczenia dla starszych osób to takie, które nie obciążają stawów, czyli przede wszystkim codzienne spacery, delikatna gimnastyka, na przykład skłony. Podczas wykonywania ćwiczeń bardzo ważny jest oddech. Jak oddychać podczas ćwiczeń? Przede wszystkim powietrze powinno być wciągane nosem, jest wstępnie oczyszczone z pyłków i kurzu,a dodatkowo ogrzane, nie ma ryzyka, że do płuc dostanie się zimne powietrze, co jest bardzo ryzykowne dla osób starszych.
Dieta orkiszowa polecana jest również osobom młodym, które starają się o dziecko, a także kobietom w ciąży, ponieważ orkisz jest bogaty w witaminy oraz składniki mineralne potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka.
Orkisz to źródło kwasów krzemowych, które zbawiennie wpływają na kondycje włosów, skóry oraz paznokci. Jest polecana osobom, które skarżą się na łamliwe paznokcie oraz słabe, wypadające włosy.

http://www.yooki.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here