Dla kogo kredyty gotówkowe są najbardziej opłacalne?

Polacy nie stronią od kredytów – nawet 15 mln osób ma aktywne zobowiązania, w tym kredyty gotówkowe. Chociaż każdy kredytobiorca ma swój powód, dla którego decyduje się na taką formę wsparcia, nie dla wszystkich jest to opłacalne rozwiązanie. Sprawdź, kiedy warto rozważyć zaciągnięcie takiego zobowiązania.

Opinie dotyczące zaciągania kredytów gotówkowych są skrajne – przeciwników takiej formy finansowania jest tylu, ilu zwolenników. Nie da się jednak jednoznacznie określić, czy wsparcie finansowe oferowane przez banki jest opłacalne. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku – potrzeb i sytuacji materialnej kredytobiorcy.

Kredyty gotówkowe na drobne wydatki – czy to się opłaca?

Powszechnie panuje przekonanie, żeby unikać kredytów gotówkowych wówczas, gdy mają one na celu sfinansowanie drobnych wydatków. Dotyczy to przede wszystkim takich zakupów, które można zaplanować z wyprzedzeniem. Mowa o wyjeździe wakacyjnym, niewielkiej metamorfozie mieszkania, zakupie nowego smartfona czy nowszych modeli sprzętów domowych.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaciągnąć kredyt. Trzeba jednak zastanowić się, czy nie lepiej zacząć oszczędzać przez kilka miesięcy i kupić przedmiot za gotówkę niż wiązać się z bankiem na wiele miesięcy…

Kredyty gotówkowe na poważniejsze inwestycje – czy warto je zaciągać?

Planujesz zakup samochodu? A może chcesz przeprowadzić generalny remont mieszkania (więcej o kredytach remontowych znajdziesz na stronie https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-remont-domu-najlepszy/)? W takich przypadkach z pewnością będzie potrzebna wysoka kwota, której zgromadzenie zajęłoby wiele czasu. Dlatego zaciągnięcie kredytu w takiej sytuacji jest uzasadnione. Podobnie rzecz się ma w przypadku nieprzewidzianych wydatków, np. kosztownego leczenia.

Jak zaciągnąć korzystny kredyt gotówkowy?

Wiesz już, że kredyt gotówkowy to dla Ciebie jedyna szansa na zrealizowanie dawno odkładanych planów czy pokrycie pilnych wydatków. Aby takie zobowiązanie było korzystne z finansowego punktu widzenia, warto porównać dostępne oferty. Skorzystaj z kalkulatora internetowego – wygodnego narzędzia, dzięki któremu otrzymasz informacje o kredytach dostępnych w konkretnych bankach. Zasadę działania takiego narzędzia dokładnie opisuje instrukcja zamieszczona na stronie https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/.

Wybierając kredyt gotówkowy, weź pod uwagę m.in. takie aspekty jak:

  • wysokość miesięcznej raty,
  • wartość RRSO – wskaźnika uwzględniającego odsetki i koszty pozaodsetkowe,
  • czas trwania zobowiązania,
  • wymagane formalności,
  • szybkość ścieżki kredytowej – od tego zależy, ile będziesz czekać na wypłatę kredytu.

Im więcej parametrów porównasz, tym bardziej spersonalizowaną ofertę otrzymasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here