Polacy sięgają po pożyczki przez internet równie chętnie co przed pandemią COVID-19. Oprócz tego, że pożyczają więcej, wnioskują też o coraz wyższe kwoty. Skąd tak duża popularność ofert firm pozabankowych?
Pożyczki przez internet – sposób na błyskawiczną gotówkę
Dla osób potrzebujących dodatkowej gotówki kluczowe znaczenie ma czas. Ich wnioski o pożyczki online są rozpatrywane w firmach pozabankowych w zasadzie od ręki, a cały, niemal w pełni zautomatyzowany proces często rozpoczyna się dosłownie chwilę po ich złożeniu. Dzięki temu klienci mogą liczyć na otrzymanie decyzji pożyczkowej naprawdę szybko – nawet w ciągu niespełna kwadrans. Po pozytywnej weryfikacji od razu realizowany jest też przelew na konto wskazane w formularzu. W efekcie od momentu wejścia na stronę pożyczkodawcy do otrzymania środków może minąć kilkadziesiąt minut. Pożyczki przez internet zebrane na 7pozyczki.pl to zdecydowanie najszybszy sposób na szybkie zorganizowanie potrzebnych pieniędzy. I to dostępny bez zbędnych formalności i konieczności dostarczania wielu dokumentów.
Kto może wnioskować o pożyczki przez internet?
Pożyczki online to w zasadzie produkt finansowy dla każdego. Klientem firmy pozabankowej może zostać każda osoba, która:
- jest pełnoletnia (chociaż w niektórych firmach dolny limit wieku to 20 lub 21 lat);
- posiada ważny dowód osobisty;
- mieszka na terenie Polski;
- posiada polskie obywatelstwo;
- posiada pełną zdolność do czynności prawnych;
- ma własne konto w banku (jest jego jedynym właścicielem);
- ma aktywny numer telefonu komórkowego;
- posiada adres e-mail i ma do niego dostęp.
Większość firm nie wymaga dołączania do wniosku zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach ani poręczenia pożyczki przez internet. Wszystko przebiega niezwykle sprawnie i nie zabiera wiele czasu. To kolejny powód, dla którego pożyczanie online cieszy się tak dużym zainteresowaniem.
Jak wygląda złożenie wniosku o przyznanie pożyczki przez internet?
Wiesz już, kto może wnioskować o pożyczki przez internet i ile mniej więcej trzeba czekać na decyzję pożyczkodawcy. Pora przyjrzeć się temu, jak wygląda samo wypełnianie formularza pożyczkowego.
- Po pierwsze, musisz wejść na stronę firmy pozabankowej, z której oferty zamierzasz skorzystać.
- Po drugie, wybrać kwotę pożyczki i termin spłaty na wirtualnym kalkulatorze udostępnionym na stronie pożyczkodawcy.
- Po trzecie, założyć konto klienta (w niektórych firmach zostaniesz przekierowany na odpowiednią stronę zaraz po kliknięciu przycisku „Weź pożyczkę”/”Pożyczam” pod wspomnianym wyżej kalkulatorem. W innych wystarczy kliknąć zakładkę „Zarejestruj się”).
Teraz możesz już przejść do wypełniania formularza pożyczkowego. Pamiętaj, żeby podać w nim wszystkie informacje, których wymaga pożyczkodawca. Na pewno zostaniesz poproszony o wpisanie danych osobowych (imię, nazwisko), danych z dowodu osobistego (seria i numer dokumentu), numeru telefonu i numeru konta bankowego, na który chcesz otrzymać pożyczkę. Twojego adresu zamieszkania. Prawdopodobnie pożyczkodawca poprosi o odpowiedzi na kilka bardziej szczegółowych pytań: np. o to, ile osób zamieszkuje Twoje gospodarstwo domowe albo jakie są Twoje źródła dochodu. Wszystko po to, by dokładniej ocenić Twoją zdolność do terminowej spłaty zadłużenia.
Ostatni krok to wykonanie przelewu weryfikacyjnego (tradycyjnie lub za pośrednictwem aplikacji udostępnionej przez pożyczkodawcę), dzięki któremu możliwe będzie potwierdzenie Twojej tożsamości. Bardzo ważne jest, aby wykonać go z tego samego rachunku banku, którego numer podałeś we wniosku. Teraz musisz po prostu poczekać na decyzję. Jeśli będzie pozytywna, pieniądze już niedługo do Ciebie trafią.
Na co najczęściej Polacy pożyczają przez internet? Przeczytaj na https://bilgorajska.pl/aktualnosc,26824,0,0,0,Na-co-najczesciej-pozyczamy-przez-internet.html