Dlaczego warto wybrać się statkiem do Szwecji

Z Polski do Szwecji można dotrzeć na wiele sposobów, jednak wycieczki promowe nie bez powodu są ulubioną formą podróży dla wielu turystów z Polski. Z portu w Gdyni nawet trzy razy dziennie wypływają komfortowe promy z licznymi atrakcjami na pokładzie, a zainteresowanie biletami jest bardzo duże. Jeśli jeszcze zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać się przez morze do naszego północnego sąsiada – podpowiemy w artykule!

Odkryj Szwecję!

Podróże kształcą, otwierają na nowe, dostarczają wrażeń, są źródłem wspomnień powracających do nas przez lata… – zalet małych i dużych wycieczek można wymieniać jeszcze bardzo wiele. Jeśli należysz do osób, których nie trzeba przekonywać do tego, by ruszyły w drogę, z pewnością sam mógłbyś dodać do tej listy również i inne punkty. Tymczasem Szwecja, choć bliska, wciąż jest nam – Polakom bardzo daleka. A jednak wielu z nas Skandynawia pociąga, intryguje swoją innością, kulturą, architekturą, nieco odmiennym od znanego nam klimatem, warto więc skorzystać z okazji i odkryć ją, wsiadając na prom do Szwecji. Dzięki Stena Line można nie tylko dostać się do portu po drugiej stronie morza, ale także skorzystać z licznych wycieczek tematycznych, nie musząc martwić się planem, programem zwiedzania czy organizacją. Wygodne, prawda?

Daj się zaskoczyć niskim kosztem podroży!

Kalkulując koszty wycieczki do Szwecji, zaczyna się zwykle od kwoty potrzebnej na samą podróż do celu i z powrotem. I bywa tak, że już sama cena biletów lotniczych (od kilkuset złotych w jedną stronę w górę) sprawia, że marzenie o wyprawie trzeba odłożyć na później… Koszt wycieczki promem do Szwecji może okazać się znacznie niższy, bo ceny zaczynają się już od 149 zł dla osoby dorosłej przy wyborze oferty w taryfie Economy. Seniorzy, studenci i dzieci w wieku od 4 do 15 lat podróżują nawet za 129 zł. Za najmłodsze dzieci nie trzeba dopłacać. Łowców cenowych okazji zainteresują także liczne promocje oraz program lojalnościowy Stena Line pod nazwą Extra, dzięki któremu można otrzymać lepsze ceny na wybrane produkty w sklepach na pokładzie, specjalne oferty na pokładzie promów, zwolnienie z opłaty za zmianę rezerwacji online i wiele więcej. Najważniejsze informacje na temat promów do Szwecji można znaleźć tutaj: https://www.stenaline.pl/do-szwecji.

Atrakcje na pokładzie – rozerwij się!

Na podróżnych, którzy wsiadają na prom do Szwecji oczekując rozrywek czekają liczne atrakcje. Na każdym promie jest kilka restauracji o zróżnicowanym menu, bar z wyborem drinków i przekąsek oraz kawiarnia. Miłośników zakupów z pewnością zainteresuje bogata oferta sklepu pokładowego, oferującego duży wybór markowych kosmetyków, alkoholi i szwedzkich przysmaków. Wieczorem do tańca zapraszają parkiety pokładowych dyskotek i klubów. Warto też zwrócić uwagę na to, że wiele wycieczek do Szwecji ze Stena Line zaplanowano jako imprezy i wycieczki tematyczne, wypełnione po brzegi atrakcjami z animatorami czy DJ-ami. Nie tylko dorośli mogą wspaniale bawić się na promie do Szwecji – na dzieci czekają kolorowe place zabaw, a w menu restauracji – specjalne, dedykowane im menu.

Odpręż się w podroży!

Prom do Szwecji z Gdyni płynie około 10 godzin, a wielu pasażerów stara się do maksimum wykorzystać ten czas na odpoczynek. Na podróżnych czekają, sprzyjające relaksowi, kabiny pokładowe, o różnym wyposażeniu i komforcie. Wspaniałą okazją do odpoczynku będzie także spacer po otwartych pokładach promu, robienie zdjęć bezkresnego morza i panoramy portów – zdaniem niektórych nic tak nie wycisza, jak kontakt z naturą. Na dwóch z trzech promów do Szwecji – Stena Line oferuje także luksusową strefę Pure Nordic Spa. Pokładowy świat odnowy biologicznej zaprasza na masaże, kąpiele w jacuzzi i do saun, a specjaliści od pięknego wyglądu i relaksu w stylu VIP oferują bogaty wybór odmładzających zabiegów kosmetycznych, od manicure po zabiegi na twarz. To, że podróż promem pozwala się zrelaksować, jest ważne także w kontekście czekającego na lądzie zwiedzania i dalszej podróży. Po takim odpoczynku, z nową energią będzie można ruszyć na podbój Szwecji, ale nie tylko, bo przecież dla wielu turystów Szwecja to tylko pierwszy z przystanków w zwiedzaniu całej Skandynawii…

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here