test na alhoholizm

Alkoholizm, podobnie jak inne poważne nałogi, rozwija się z czasem. Na początku to tylko kwestia picia trochę więcej niż inni. Można wypić kilka piw po pracy. Potem dochodzi potajemne piwo lub inny alkohol w godzinach pracy. Stopniowo czas między każdym napojem alkoholowym staje się krótszy i co nie mniej ważne, ilość znacząco wzrasta.

W bardzo wielu przypadkach jedną z pierwszych oznak alkoholizmu jest to, że nadużywanie stwarza problemy rodzinne, społeczne i w miejscu pracy. Poznanych objawów alkoholizmu jest wiele, ale różnią się one u poszczególnych jednostek. Dzieje się tak, ponieważ alkoholicy są inni.

Czy jesteś uzależniony od alkoholu?

Nikt z nas nie lubi być krytykowany, a zwłaszcza ze strony rodziny. Szczególnie alkoholicy mają trudności z utrzymaniem więzi ze swoimi rodzinami. Klasycznym objawem alkoholizmu jest zatem brak wrażliwości na potrzeby rodziny.

Picie w tajemnicy, to jeden z objawów. Alkoholicy starają się jak najdłużej ukrywać problem. Denerwują się lub są agresywni, gdy rozmowa dotyczy alkoholu. Ważnym objawem alkoholizmu jest to, że osoba staje się zgorzkniała, gdy rodzina lub inne osoby mówią o spożyciu alkoholu przez tę osobę. Często rozmowa o alkoholu przeradza się w mowę obronną lub werbalny atak na osoby poruszające ten temat.

Problemy z alkoholem ujawniają się też przez utratę kontroli. Osoba nie jest w stanie wypić kilku łyków alkoholu bez konieczności opróżnienia całej szklanki. Zwiększona tolerancji również ma miejsce w alkoholiźmie. W rezultacie osoba może wypić duże ilości alkoholu bez widocznego odurzenia.

Picie alkoholu w samotności, to następna oznaka. Początkowo alkohol jest integralną częścią rytuału społecznego, ale alkoholik stosunkowo szybko decyduje się pić sam. Powodem jest to, że nie chcą zdradzić, ile pije i jak często.

Picie alkohol, odbywa się też po to by uciszyć emocje. Wiele osób zmaga się z wyzwaniami psychicznymi, odczuwa zdenerwowanie, lub niepokój społeczny i tym podobne. Alkoholik będzie używał alkoholu jako sposobu na ucieczkę od tych uczuć i zapewnienie sobie otuchy.

Test na uzależnienie od alkoholu

Z dostępnych metod diagnozy alkoholizmu można wykorzystać test na alkoholizm. Test nie potwierdzi bądź nie wyeliminuje w 100% alkoholizmu. Będzie jednak użyteczny w określeniu prawdopodobieństwa występowania objawów alkoholizmu. Test można znaleźć online. Warto nie ignorować narastających problemów, ale stawić im czoła i zgłosić się na terapie w trosce o nas samych. Dzisiaj alkoholizm dotyka wielu różnych ludzi, na wszystkich etapach życia.

Źródło: https://uzaleznienia-terapia.pl/test-na-alkoholizm/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here