Do czego może przydać się karta eSIM

Czy wiesz, co to jest eSIM i jak działa? Sprawdź, jakie zalety ma wirtualna karta w telefonie i jak możesz wykorzystać ją jako dodatkową kartę w innym urządzeniu. Z artykułu dowiesz się też, dlaczego to w Orange Flex eSIM jest najwygodniejszy i najbardziej opłacalny.

Co to jest eSIM i jak działa?

ESIM to wirtualna karta, która zastępuje tradycyjną kartę SIM z chipem. Oba rozwiązania działają tak samo, czyli identyfikują Twoje urządzenie oraz pozwalają mu łączyć się z siecią komórkową i pobierać przez nią dane.

Kartę eSIM ściągasz jednak od operatora przez internet i zapisujesz w specjalnym module, który jest na stałe wbudowany w sprzęt elektroniczny. Możesz to zrobić na niektórych telefonach, wielu inteligentnych zegarkach, a także w części laptopów i tabletów. Po zapisaniu na urządzeniu, karta eSIM jest od razu aktywna.

Karta eSIM w Orange Flex za 0 zł

Pierwszym operatorem w Polsce, który wprowadził eSIM jest Orange. Jak dotąd jest to też jedyny z największych telekomów w kraju, który zaoferował wirtualną kartę zarówno klientom biznesowym, jak i indywidualnym.

Zwłaszcza w Orange Flex eSIM wypada wyjątkowo korzystnie. Jest bezpłatny jako główna kartado telefonu, i jako dodatkowa karta z tym samym numerem do innych urządzeń. Nas to nie dziwi – tak jak sieć w aplikacji, w której elastycznie wybierasz, ile GB potrzebujesz.

Co więcej, eSIM w Orange Flex zamówisz i aktywujesz w prosty sposób bez wychodzenia z domu, kuriera i telefonów na infolinię. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz tutaj: https://flex.orange.pl/cechy/esim.

Telefon z eSIM – co to daje?

Telefon z eSIM to znacznie większa swoboda, bo możesz zapisać  na nim tyle wirtualnych kart, ile aktualnie potrzebujesz, pamiętając że w danym momencie aktywna może być tylko jedna. Możesz też jednocześnie mieć Orange Flex z eSIM oraz zwykłą kartę SIM z innym numerem. Właśnie dzięki technologii eSIM Iphone zyskał funkcjonalność Dual SIM. A jeśli i tak masz smartfon z Dual SIM, to drugi slot będzie na kartę pamięci.

Gdy zgubisz telefon lub ktoś go ukradnie, łatwiej będzie go też zlokalizować, bo eSIM trudno usunąć bez uszkadzania sprzętu – w przeciwieństwie do tradycyjnej karty. No i nie przyczyniasz się do niepotrzebnej produkcji plastiku, a aktywacja online minimalizuje ślad węglowy.

Jak możesz wykorzystać dodatkową kartę eSIM w Orange Flex?

Dodatkowa karta eSIM w Orange Flex może Ci się przydać na takich urządzeniach jak:

  • Smartwatch. Masz kontakt ze światem nawet wtedy, gdy zapomnisz telefonu albo uprawiasz sport, bo odbierzesz połączenia i wiadomości na inteligentnym zegarku.
  • Tablet lub laptop. Korzystasz na nich z pakietu danych Orange Flex bez względu na to, gdzie jesteś i nie musisz tworzyć hot spotu Wi-Fi ze smartfona.
  • Nawigacja. Jeśli często jeździsz w trasy samochodem, możesz wygodnie pobierać mapy bezpośrednio na nawigację, zamiast przegrywać je najpierw na pendrive.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here