Od kilkudziesięciu lat Grecja jest jednym z najbardziej atrakcyjnych kierunków wakacyjnych wypraw Polaków. To idealna propozycja zarówno dla poszukiwaczy mitycznych historii zamkniętych w starożytnych murach, leniwego odpoczynku na czystych piaskach najpiękniejszych w Europie plaż oraz fascynatów aktywnego wypoczynku. Grecja poza wspaniałymi widokami, niezwykłą architekturą kusi również kuchnią, która przekracza wszelkie granice. Owoce i warzywa, oliwki, aromatyczne przyprawy i tradycyjnie przyrządzane mięsa lub zapiekanki to przysmaki, którymi zajadamy się wszyscy, w Grecji smakują najlepiej. Poza tym mentalność gospodarzy i ich serdeczność sprawiają, że wakacje są niesamowitym czasem.

W kolebce cywilizacji

Greckie wyspy to raj dla miłośników słońca i nieprzeciętnych wrażeń. Turkusowe morze kusi czystością, a charakterystyczna architektura zachęca do spacerów wąskimi uliczkami w poszukiwaniu lokalnych smakołyków, pamiątek czy po prostu tylko po to, by chłonąć niepowtarzalną atmosferę. Niezależnie od tego, czy wybierzemy wakacje w wybranym miejscu z oferty http://dreamtours.pl/wakacje/grecja, czy też zdecydujemy się na wycieczkę objazdową, niemalże na każdym kroku spotkamy się z zabytkami, które stanowią o bogactwie naszej cywilizacji. To właśnie w Grecji można niemalże na wyciągnięcie ręki poczuć ślady mitycznych bohaterów, filozoficznych szkół czy też literackich historii. To kraina bogów, o czym świadczą ruiny świątyń i miejsca poświęcone kultowi religijnemu starożytnych.

Kolebka demokracji

Na dobrą sprawę wszystko, czego Europa dokonała, narodziło się w Grecji. Do tego kanonu tez niezmiennie odwołują się i artyści, i matematycy, i historycy nawet współcześnie. Podróż w tamtym kierunku jest więc nie tylko okazją do wygrzewania się na słońcu, ale również doskonałym pomysłem na lekcję kultury. Różnorodność krajobrazu wynika przede wszystkim ze specyfiki Grecji. W dużej mierze kraj położony jest na wyspach, a każda ze swoim mikroklimatem jest wyjątkowo piękna. Dzięki takiemu położeniu Grecja ma najdłuższe i najbardziej zróżnicowane wybrzeże. Tam można znaleźć romantyczne zakątki przy rozlicznych zatoczkach lub też oblegane plaże. Z drugiej strony turystyczny klimat kraju sprawia, że życie nocne również uatrakcyjnia wypoczynek na wyspach. Większe i mniejsze kurorty są pełne klubów i lokali, w których można się bawić do białego rana. Spragnieni aktywnego wypoczynku z pewnością będą zachwyceni górskimi trasami oraz widokami, jakie rozpościerają się na wszystkie strony świata.

Warto również zapoznać się z ofertą last minute http://dreamtours.pl/last-minute

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here