Jeżeli planujesz założenie własnego biznesu, to na pewno kluczową decyzją będzie wybranie odpowiedniej nazwy dla Twojej działalności. Zastanawiasz się, jaka powinna być dobra nazwa dla firmy? Koniecznie czytaj dalej, a poznasz najważniejsze wskazówki.

Dobra nazwa firmy na pewno musi szybko zapadać w pamięć klientów. Dlatego nie powinna być zbyt długa ani skomplikowana. Zwróć też uwagę na to, czy Twoja nazwa jest łatwa do wypowiadania. Żeby sprawdzić, czy nazwa dla firmy spełnia powyższe kryteria, można przeprowadzić tzw. test słuchawki. Zadzwoń do znajomej osoby i powiedz jej nazwę swojej firmy. Jeżeli nie będzie miała kłopotu z jej zapamiętaniem, wypowiedzeniem oraz zapisaniem to znak na to, że Twoja nazwa jest dobra.

Jakie jeszcze cechy powinna mieć dobra nazwa dla firmy? Powinna budzić pozytywne skojarzenia u odbiorców. Powinna być też oryginalna – unikaj utartych schematów nazewniczych. Jeżeli wybierasz nazwę dla firmy, to warto też sprawdzić, czy nie posiada ona jakichś znaczeń w językach obcych. Takie sprawdzenie może pomóc Ci uniknąć wpadki nazewniczej, ponieważ może się okazać, że wymyślone przez Ciebie słowo wprawdzie ładnie brzmi oraz nie znaczy nic konkretnego w języku polskim, ale może mieć jakieś negatywne znaczenie w języku obcym, np. w hiszpańskim czy włoskim. Nie chciałbyś przecież, żeby Twój biznes stał się pośmiewiskiem, dlatego warto sprawdzać takie rzeczy.

Dobra nazwa dla firmy charakteryzuje się też uniwersalnością – w razie rozszerzenia swojej działalności nie będziesz musiał jej zmieniać. Najlepiej zrozumieć to na przykładzie. Jeżeli masz piekarnię i nazwiesz ją „Słodkie babeczki”, to nazwa ta będzie sugerowała klientom, że Twoim asortymentem są właśnie przede wszystkim słodycze w postaci babeczek. Jeżeli po jakimś czasie zechcesz rozszerzyć swoją działalność o pieczenie i sprzedaż pizzy, to pewnie będziesz musiał zmienić nazwę swojej firmy, bo „Słodkie babeczki” w ogóle nie kojarzą się z pizzą.

http://www.e-kredytowanie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here