Dodatki do damskiej stylizacji

Bardzo często komponując nasze damskie stylizacje, skupiamy się przede wszystkim na samych ubraniach, a przecież to dodatki mogą nadać im odpowiedniego charakteru. Jak je zatem łączyć z naszym stylem? Gdzie kupować, żeby mieć wybór, jakościowe dodatki, ale nie zbankrutować? Zapraszamy do naszego poradnika na temat damskich dodatków do stylizacji na co dzień i na specjalne okazje. 

Dodatki do stylizacji – dlaczego są tak ważne?

Dodatki do stylizacji to przede wszystkim biżuteria, zegarki damskie, torebki, buty, paski i akcesoria podkreślające styl. Ze względu na ich fasony, kolory i jakość wykonania, dobrze dobrane mogą doskonale uwydatnić charakter danej stylizacji. Przykładowo – cięższe buty, np. typu Martensy, srebrna, szeroka biżuteria z ćwiekami oraz zegarek na ciemnym skórzanym pasku mogą nadać stylizacji rockowego charakteru, mimo że założymy na przykład zwykłą czarną, basicową sukienkę. Tak właśnie radzą styliści – by nie kupować specjalnie ubrań do każdego stylu, ponieważ jest to strata czasu, pieniędzy i konsumpcjonizm, który zagraża naszej planecie. Warto mieć w szafie zatem podstawowe, basicowe ubrania, by móc je dookreślić za pomocą wcześniej wspomnianych elementów. 

Jak dobrać je do stylu, czy zawsze muszą być zróżnicowane?

Zazwyczaj dodatki w postaci pasków, zegarków, ozdób do włosów, butów, czy też biżuterii posiadają swój unikalny styl, jednak nie zawsze musi być on ściśle sprecyzowany. Można je łączyć i tak na przykład klasyczny zegarek damski na ciemnym, skórzanym pasku może pasować zarówno do rockowych stylizacji, jak i tych eleganckich, oficjalnych. Wszystko to sprawia, że tak naprawdę w szufladach na dodatki możemy mieć dosłownie ich w liczbie kilku sztuk, by zgrabnie dopasować je do okazji. Oczywiście, tak jak już wcześniej wspominaliśmy, istnieją specyficzne dodatkowe elementy, takie jak przykładowo biżuteria soutage, czy też torebki vintage, które pasują jednak do większości tradycyjnych stylów, jednak również i je można dowolnie łączyć, a ogranicza nas jedynie wyobraźnia.  

Co jeszcze warto wiedzieć na temat dodatków?

Dodatki mogą także nadawać spokojnej, stonowanej stylizacji delikatnego, kolorowego twistu. Stąd też np. do letniej, beżowej sukienki, warto dobrać szalony, kolorowy pasek, czy też koralikowy wisiorek lub zegarek na kolorowym pasku. Lekką, zwiewną dziewczęcą sukienkę można “uniegrzecznić” za pomocą ciężkich, wojskowych butów, skórzanej kurtki lub dużej torebki z dżetami. Tego typu stylizacji można dodać także elegancji – do zwiewnej sukienki babydoll, dobierając dużą, złotą biżuterię tworzy się obraz wytwornej kobiety, a nie dziewczynki. Można również każdemu oficjalnemu lookowi dodać nuty dziewczęcej zalotności, np. dopasowując do niej trampki lub inne sportowe buty. Tak naprawdę za pomocą dodatków stylizacje mogą zmienić się diametralnie. Warto jednak pamiętać, by nie przepłacać i kupować tego typu elementy garderoby online – nie trzeba ich mierzyć (oprócz butów), a są one w sklepach internetowych dużo tańsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here