Dofinansowanie do fotowoltaiki

Marzysz o mini elektrowni słonecznej na dachu swojego domu? Zielona energia, w dodatki niedroga, jest dzisiaj w zasięgu ręki. Fotowoltaika się opłaca, przekonało się o tym już tysiące Polaków. Dotacje do fotowoltaiki sprawiają ponadto, że inwestycje można zrealizować szybko i łatwo, praktycznie bez wychodzenia z domu. Finansowanie instalacji fotowoltaicznych w programie Słoneczny Dom prezentuje u siebie serwis brewa.pl. Jakie korzyści? Rzućmy okiem!

Dofinansowanie do fotowoltaiki „Słoneczny Dom” – na czym polega?

Spośród wielu programów finansujących, fotowoltaika Słoneczny Dom wyróżnia się widocznie. Dotacje do fotowoltaiki z reguły przyjmują postać kredytów, które posiadają preferencyjne warunki spłaty. Korzystają z nich chętnie polskie gospodarstwa domowe, przekłada się to w liczbach – Polska przoduje w sumarycznej mocy instalacji fotowoltaicznych. Wskaźnik ten wciąż rośnie, a fotowoltaika – dofinansowanie w programie Słoneczny Dom – jest jednym z powodów. Co zyskamy poprzez dofinansowanie do fotowoltaiki z Brewa.pl? Więcej poniżej:

finansowanie

Program Słoneczny Dom to dotacja do fotowoltaiki dla inwestorów prywatnych. Dofinansowanie ma charakter jednorazowego, pełnego finansowania inwestycji. Ma to jedną zaletę – panele fotowoltaiczne montowane są szybko i niemal od razu zaczynamy czerpać korzyści z nowego, ekologicznego źródła energii. Dofinansowanie do fotowoltaiki realizowane jest w ciągu 30 dni od uzyskania pozytywnej decyzji, która zapada w zaledwie 24 godziny od złożenia wniosku. Co więcej, dotacja do fotowoltaiki możliwa jest do uzyskania bez wychodzenia z domu, gdyż wszystkie formalności załatwimy zdalnie. W brewa.pl poznacie więcej szczegółów oraz uzyskacie profesjonalne konsultacje oraz wsparcie w uzyskaniu tychże środków.

Fotowoltaika: dofinansowanie – dlaczego akurat ten program?

Słoneczny Dom, prezentowany przez brewa.pl, to program, który sprawia, że fotowoltaika staje się w zasięgu przysłowiowego Kowalskiego. Dzięki finansowaniu można zapewnić sobie ekologiczne i ekonomiczne źródło energii elektrycznej na całe dekady. Dotacje fotowoltaiki Słoneczny Dom nie wymagają wpłaty własnych środków – to bodaj jedna z największych zalet, gdyż znacznie poszerza grupę potencjalnych inwestorów. Pierwszą ratę kredytu można odsunąć w czasie nawet o 3 miesiące, a zatem płacimy już po okresie pierwszego rozliczenia. Według brewa.pl rachunki za energię mogą spaść nawet o ponad 90%.

Dofinansowanie fotowoltaiki możemy rozłożyć na raty, maksymalny okres spłaty kredytu to 60 miesięcy. Na ten moment roczne oprocentowanie kredytu wynosi 3,6%. Dotacje fotowoltaiki uzyskuje się bez konieczności wychodzenia z domu, wszystkie kroki przeprowadzimy wspólnie z opiekunem z brewa.pl.

Dofinansowanie do fotowoltaiki, czy się opłaca?

Wiemy już, jak dostać dofinansowanie do fotowoltaiki i jakie są zalety programu Słoneczny Dom. Zerknijmy na poziom oszczędności, jakie oferuje fotowoltaika, na przykładzie rocznego rozliczenia klienta z firmy Energa. Przed zamontowaniem instalacji fotowoltaicznej roczne koszty energii elektrycznej 4-osobowej rodziny wynosiły 2 300 zł. Po roku z ekologicznym źródłem energii rozliczenie zaskoczyło nawet samego inwestora, który postanowił podzielić się fakturą z firmą Brewa. Rozliczenie w skali roku wyniosło zaledwie 260 zł. Oznacza to, że koszty energii wyniosły zaledwie 0,08 zł/kWh, co w dwumiesięcznym rozliczeniu wyniosło nieco ponad 40 zł. Dofinansowanie fotowoltaiki jest więc jak najbardziej uzasadnione ekonomicznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here