W dzisiejszych czasach dosyć łatwo znaleźć sposób na dodatkowe źródło dochodu. Jednym z nich jest sprzedaż lub wydzierżawienie domeny internetowej. Sposób o tyle łatwy i przyjemny, że nie wymaga wychodzenia z domu.

Nie zmusza nas też do pobierania specjalistycznych nauk czy kończenia drogich i czasochłonnych kursów. Wystarczy odrobina wolnego czasu, komputer i kilkaset złotych na start. Poniżej przedstawię Państwu kilka prostych sposobów na zarobienie swoich pierwszych pieniędzy z domenowego biznesu.

Najprostszym sposobem zarabiania na domenach jest po prostu wymyślenie nazwy i wystawienie domeny na giełdzie. W Polsce mamy kilka bardzo przyjemnych i intuicyjnych platform sprzedażowych. Zarejestrować swoją pierwszą domenę możemy już w tak zwanej „promocji za zero” lub po niskiej cenie dziesięciu złotych za sztukę. Jeżeli uda nam się zarejestrować chwytliwą nazwę i odpowiednio wykonać podstawowe kroki marketingu to możemy liczyć na wysoki zwrot wniesionego kapitału. Ceny sprzedaży domen w Polsce nie są na tak wysokim poziomie jak w USA, Niemczech czy Chinach, natomiast mogą nie raz miło i pozytywnie zaskoczyć sprzedającego. Najczęstszy przedział cenowy domeny branżowej, usługowej czy jak kto woli – generycznej to rząd kilku do kilku tysięcy złotych. Zdarzają się też spektakularne sprzedaże po kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy złotych ale najczęściej są to domeny zakupione wiele lat temu na tak zwanym rynku wtórnym.

Drugim sposobem jest tak zwane parkowanie domen. Wszystko sprowadza się do tego, że nasza domena zostaje podpięta do serwera firmy parkingowej, a po przejściu w nią wyświetlane są linki sponsorowane firm reklamujących się w Internecie. Każde kliknięcie czy przejście w odpowiednią reklamę generuje nam odpowiednią ilość pieniędzy.

Stawki są różne i zależne od wielu czynników takich jak kraj z którego dokonywany jest klik czy tematyka reklamowa. Jednak posiadając domenę po znanym i często odwiedzanym serwisie bądź adres dobrze pozycjonowany w sieci, możemy liczyć na bardzo ciekawy miesięczny dochód sięgający nawet kilku tysięcy złotych pasywnych zarobków.

jakzarabiacnadomenach.pl - zarabianie na domenach

Ostatnim sposobem, który chciałem Państwu zaprezentować to tak zwane przechwytywanie domen. Jest to usługa polegająca na szybkiej rejestracji domeny zaraz po uwolnieniu jej z rejestru. Odbywa się to za pośrednictwem specjalnie przygotowanych do tego serwisów i giełd domen. Usługa taka jest płatna i oscyluje w okolicach około 60 złotych. Skutkiem takiego przechwycenia może być wartościowa nazwa, która przez ostatnie lata była utrzymywana i wykorzystywana przez inny podmiot. Niejednokrotnie taką domenę możemy w szybkim czasie spieniężyć nowemu zainteresowanemu lub poczekać na poprzedniego abonenta domeny, który z losowej i nagłej przyczyny utracił możliwość odnowienia swojego adresu.

Wszystkie powyższe sposoby na zarabianie na domenach wymagają od nas jedynie odpowiedniego nakładu czasu i dostępu do sieci.

Nie ma również ograniczeń ilościowych takiego systemu pracy więc coraz częściej osoby młode, po studiach czy bezrobotni zaczynają interesować się tematem zarabiania na domenach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here