Domowy ekspres do kawy

W domu prawdziwego fana aromatycznej kawy zdecydowanie nie może zabraknąć wysokiej jakości ekspresu. Wybór pierwszego urządzenia może jednak być niemałym wyzwaniem, ponieważ podczas zakupów czeka na ciebie prawdziwe bogactwo wyboru. Zastanawiasz się, jaki sprzęt sprawdzi się w twoim przypadku? Dowiedz się więcej o popularnych rodzajach domowych ekspresów do kawy.

Ekspres ciśnieniowy automatyczny

Innowacyjne ekspresy automatyczne cieszą się coraz większą popularnością. Choć nie należą do najtańszych urządzeń w branży, to zdecydowanie są warte swojej ceny. Pozwalają bowiem na przygotowanie niemal dowolnego rodzaju kawy poprzez wciśnięcie zaledwie jednego przycisku. Można też liczyć na wbudowany młynek, system czyszczenia i odkamieniania, a także praktyczne funkcje np. spieniania mleka. Wyraźnym przykładem takiego urządzenia automatycznego jest ekspres do kawy Jura o gamie aż 32 specjałów kawowych, oferujący nawet kawę, parzoną na zimno. Warto także zwrócić uwagę na innowacyjność tego ekspresu, bowiem może być sterowany zdalnie za pomocą smartfonu, a także jest intuicyjny w użytkowaniu – wystarczy jedno dotknięcie, a jego młynek sam dobiera grubość zmielenia ziaren w zależności od potrzeby. Serwis ekspresów do kawy Jura bywa nieco bardziej skomplikowany, ale awarie zdarzają się dość rzadko m.in. ze względu na obecność programów informujących o konieczności przeprowadzenia okresowych przeglądów.

Ekspres ciśnieniowy kolbowy

Z ekspresami kolbowymi często można spotkać się w branży gastronomicznej. Można jednak śmiało zdecydować się również na domową wersję takiego sprzętu. Pozwoli to na przyrządzenie kawy według własnych upodobań, ponieważ cały proces nie odbywa się automatycznie. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla doświadczonych kawoszy, którzy chcą stale udoskonalać swoje umiejętności związane z parzeniem kawy. Należy jednak liczyć się z tym, że przygotowanie aromatycznego napoju będzie nieco bardziej czasochłonne i wymagające.

Ekspres ciśnieniowy na kapsułki

Sekretem popularności ekspresów kapsułkowych jest wygoda. Wystarczy włożyć gotową kapsułkę ze zmieloną kawą w odpowiednie miejsce i wcisnąć przycisk rozpoczynający przygotowywanie napoju. Na dodatek tego typu urządzenia przeważnie mają dość kompaktowy rozmiar, co może być istotne w przypadku mniejszych kuchni. Nie bez znaczenia jest również fakt, że gotowe kapsułki są pakowane próżniowo, co pozwala na zachowanie walorów smakowych i zapachowych kawy.

Ekspres przelewowy

W przypadku ekspresów przelewowych podczas przyrządzania kawy nie wykorzystuje się ciśnienia. Ich działanie opiera się natomiast na zalaniu wrzątkiem zmielonej kawy umieszczonej w specjalnym pojemniku z filtrem, przez który napój sączy się do dzbanka. Napar otrzymany w ten sposób przeważnie zawiera wyższą dawkę kofeiny. Ponadto jednorazowo można przygotować więcej niż jedną filiżankę napoju. Za plus można uznać również stosunkowo niskie ceny ekspresów przelewowych.

Ekspres wolnostojący czy do zabudowy?

Podczas zakupu domowego ekspresu niezmiernie ważna jest również mobilność sprzętu. Ekspresy wolnostojące z oferty sklepu online Profi-Cafe umożliwiają bowiem umieszczenie urządzenia w dowolnym miejscu kuchni. Jest to świetne rozwiązanie np. w przypadku mniejszych pomieszczeń bądź rzadkiego korzystania ze sprzętu. Z kolei ekspresy do zabudowy nie muszą zajmować miejsca na blacie i mogą być wkomponowane w meble, co daje bardzo estetyczny efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here