Dwór Fijewo

Ruch turystyczny w Polsce zwiększa się z każdym rokiem. Polacy coraz chętniej zwiedzają swoja ojczyznę, ale nie brakuje również gości spoza kraju, którzy właśnie u nas chcą spędzić urlopowy czas o różnych porach roku. Należy przy tym zaznaczyć, że coraz powszechniej za atrakcyjne uważa się nie tylko polskie morze oraz góry. Ich walory są znane i nikt nie powinien ich podważać. Jednakże poza nimi, w głębi Polski, również nie brakuje zakątków nad wyraz interesujących. Tyczy się to także województwa kujawsko-pomorskiego, które nie przez wszystkich zostało odkryte, a z różnych względów jest tego warte.

Komfortowe noclegi, czyli oczko w głowie każdego turysty

Jeśli odwiedza się dane miejsce i planowany pobyt ma potrwać jakiś czas, trzeba wytypować odpowiednie miejsce noclegowe. Wybór pada z reguły na hotel, hostel czy pensjonat i każde z tych rozwiązań ma niepodważalne walory. Aczkolwiek klienci, którym szczególnie zależy na wysokich standardach najchętniej decydują się na obiekty hotelowe. Trudno nie zrozumieć ich podejścia. Hotel to nie tylko odpowiednio wyposażony pokój z wygodnym łóżkiem. To najczęściej restauracja i posiłki na miejscu, a także personel zainteresowany komfortem gościa.

W przypadku województwa kujawsko-pomorskiego szczególnymi turystycznymi walorami może poszczycić się Ziemia Dobrzyńska. Prawdziwą perłą tych terenów jest Golub-Dobrzyń. Miasto z bogatą historią, pełne klimatycznych atrakcji w postaci unikalnych zabytków oraz architektonicznych ciekawostek. Tak się składa, że właśnie w tym mieście działa od lat hotel Dwór Fijewo, nieprzypadkowo uznawany za jedno z najlepszych miejsc na nocleg w całym regionie. To przykład nowoczesnego obiektu, który świetnie zafunkcjonował na lokalnym rynku i to pomimo lokalizacji poza największymi miastami wojewódzkimi.

Wygodny pobyt z historią w tle

Sam hotel, choć spełnia wszelkie standardy zachodnich obiektów tego rodzaju, powstał na bazie dawnej szlacheckiej posiadłości. Widać to zresztą w charakterze zabudowy. Gdy dodamy do tego historyczny klimat miasta, rysuje się ciekawy komplet. – Nasz hotel jest miejscem otwartym na gości z Polski i z zagranicy. Poza kompleksowo urządzonymi pokojami zapewniamy wyborną kuchnię i możliwość organizowania imprez okolicznościowych czy konferencji firmowych – mówi Agata Małek, odpowiedzialna za działanie hotelu. – Dwór Fijewo to szansa na pełen relaks w urokliwym otoczeniu – dodaje.

Skoro już wiadomo, gdzie zdecydować się na nocleg w Golubiu-Dobrzyniu, dalsze planowanie pobytu w tym wyjątkowym mieście staje się łatwiejsze. Czeka wszak wiele atrakcji, na czele ze słynnym golubskim zamkiem. Jego krzyżackie korzenie zaważyły na losach całej okolicy na przestrzeni wieków. Fragmenty średniowiecznych murów obronnych, unikalny Dom z Podcieniami, zabytkowe kamienice na golubskim rynku – wymieniać można dalej. A przecież oprócz tego Ziemia Dobrzyńska oferuje turystom znacznie więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here