Z gustem urządzone wnętrza, sprawiają, że dom czy mieszkanie staje się bardziej przytulne, a także dopasowane do naszej osobowości. Dywany, dodatki i różnorodne tekstylia nie tylko świetnie urozmaicają poszczególne pomieszczenia, ale także stanowią niebanalną ozdobę. Wybierając odpowiednie dywany do swojego domu, musimy pamiętać, że każdy pokój jest inny, dlatego warto zadbać o różnorodność. Sprawdźcie w jaki sposób oraz dlaczego dywany, tekstylia i dekoracje tworzą niepowtarzalny charakter wnętrz?

Odpowiedni dywan do wnętrza

Wybierając odpowiedni dywan do danego pomieszczenia, musimy przede wszystkim zastanowić się, jaką funkcję pełni pokój. Jeśli jest to salon, możemy śmiało poeksperymentować ze wzorami i kolorami, jeżeli natomiast sypialnia lub pokój dziecięcy – lepiej zdecydować się na jakiś akcent kolorystyczny. Ciekawe i innowacyjne dywany możemy wybrać także do gabinetu lub łazienki, nowoczesna biel lub szarość świetnie dopełnią pomieszczenia, w których będziemy pracować lub brać kąpiele.

Jak dobrać dodatki do pomieszczeń?

Dekorując salon zdecydujmy się na dodatki i tekstylia, które odpowiadać będą rodzajowi i kolorowi ścian. Jeśli nasze ściany są w kolorach żywych, wręcz krzykliwych, warto zdecydować się na dodatki stonowane i delikatne. Pamiętajmy, aby nie dokładać elementów, które są niedobrane kolorystycznie. Jeśli nie wiemy co pasuje do danego koloru, postawmy na szare, białe lub czarne dodatki.

– Te kolory są uniwersalne i pasują do wszystkiego, przez co nigdy nie będziemy musieli martwić się, że ktoś zwróci nam uwagę na niedobrane elementy. Podobnie z dywanem. Warto wybrać taki, który będzie współgrał z resztą rzeczy w salonie. Do kolorowych ścian z pewnością idealnie będzie wyglądać dywan w jasnych, pastelowych barwach, natomiast w przypadku, gdy decydujemy się, aby dywan był elementem wyróżniającym, możemy zaszaleć z wzorami i kolorami – informuje konsultant reprezentujący sklep z dywanami Dywante.pl.

Zdobione i przytulne przestrzenie

Jeżeli zależy nam na uzyskaniu efektu przytulnego wnętrza, możemy zdecydować się na dywany shaggy. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach łazienek czy gabinetów. Dywany o długim włosiu bardzo ładnie komponują się także z wnętrzami nieco rustykalnymi czy utrzymanymi w stylu retro. Jeden mocny akcent innowacyjny, w tym przypadku dywan, sprawia, że pomieszczenie jest niezwykle nowoczesne. Jeśli natomiast chcemy pozostać w klimatach sprzed kilku dekad, śmiało możemy postawić na dekoracje i tekstylia bardziej zdobne oraz na dywany w stylu arabskim.

Akcenty dekoracyjne

Dekoracyjny akcent pomieszczenia uzyskamy za pomocą rozłożenia dywanu mniejszego, np. okrągłego. Możemy śmiało zdecydować się na kilka takich samych, mniejszych dywanów w pomieszczeniu, przez co z pewnością zyska nieco innowacyjności. Świetnie sprawdzają się także w takim przypadku elementy dekoracyjne, wykonane ręcznie, np. różnorodne ramki na zdjęcia, wieszaki, tablice. Dzięki odpowiedniemu dobraniu dekoracji za pomocą dodatków i tekstyliów oraz dywanów, z pewnością nadamy pomieszczeniu wyrazistości i niepowtarzalności.

Dywany z motywem, idealne do pomieszczeń z charakterem!

W jaki sposób urozmaicić jeszcze wnętrza? Z pewnością decydując się na dywan z ciekawym motywem. Jeśli lubimy kwiaty, bez przeszkód możemy wybrać w sklepie dywany z elementami kwiatowymi. Natomiast, jeśli nasze wnętrza lub pojedynczy pokój utrzymane są w pewnego rodzaju porządku geometrycznym, świetne sprawdzą się dywany zdobione kołami czy kwadratami. Możliwości jest sporo, wszystko zależy od naszego indywidualnego podejścia oraz tego, w jaki sposób chcemy zaprojektować nasze pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here