Dzbanek filtrujący do wody

0
2142

Czym jest woda w kontekście naszego zdrowia i dlaczego warto dbać o jej jakość?

Nie od dziś wiadomo, że pragnienie powinniśmy gasić czystą wodą. Żadne soki, słodkie napoje gazowane nie dadzą nam tego, co ona, za to dostarczają do organizmu zbędny cukier i inne szkodliwe składniki. Dlaczego dobra woda jest dla nas taka ważna?

Właściwości wody

Organizm ludzki, to w około 70 procentach woda.

  • Dzięki niej w naszych żyłach płynie krew.
  • Bierze ona udział w zabezpieczaniu kości, stawów oraz organów wewnętrznych przed otarciami i jako główny składnik śluzu, pozwala na ich sprawne funkcjonowanie.
  • Odgrywa ogromną rolę w procesie trawienia i wchłaniania, tworzy bowiem ślinę, a także enzymy trawienne.
  • Działa jak rozpuszczalnik dla wielu substancji. To w niej rozpuszczają się zbędne produkty przemiany materii.
  • Jest termoregulatorem, rozprowadza ciepło równomiernie, a także zapobiega przegrzaniu się wytwarzając pot.

Większość procesów zachodzących w organizmie jest bezwzględnie zależna od obecności w nim wody. Z tego powodu tak ważnym jest, by spożywać jej odpowiednią ilość, by nie zakłócać pracy tego cudownego mechanizmu, jakim jest ludzkie ciało.

Ile wody powinniśmy pić?

Według Światowej Organizacji Zdrowia, optymalną ilością wody, jest 30 ml na każdy kilogram. W przypadku dorosłego człowieka daje to około 2-3 litrów na dobę. Jest to szacunkowa ilość, dla człowieka zdrowego. Należy pamiętać, że zupełnie inaczej rzecz się będzie miała w sytuacji, gdy cierpimy na jakąś chorobę, dolegliwość, która wymaga większego spożycia wody. Dodatkowo bywa ono zależne od płci, wieku, rodzaju wykonywanej pracy, stopnia aktywności fizycznej, temperatury, wilgotności powietrza, a także diety.

Zdrowa woda z filtra

Aby zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i mieć pewność, że dostarczamy mu wodę najlepszej jakości, warto korzystać z dzbanków filtrujących Dafi, które znajdziesz na https://dafi.pl. Dzięki zawartemu w ich filtrach aktywowanemu węglowi, zniknie charakterystyczny zapach chloru kranówki i jej specyficzny smak. Żywica jonowymienna zmiękczy wodę usuwając z niej niepożądane metale ciężkie. Są również takie filtry, które wzbogacą Twoją wodę o jony magnezu.

Obniżenie poziomu nawodnienia człowieka może powodować u niego bóle głowy, spadek energii i rozdrażnienie. Zadbaj o swoje siły witalne i każdy ranek zacznij szklanką dobrej, zdrowej, przefiltrowanej wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here