Ekologiczna alternatywa dla foliówek

0
1099

Jednorazowe foliówki dostępne są chyba we wszystkich sklepach. Obecnie w Polsce prowadzona jest polityka, która ma na celu zniechęcić nas do ich kupowania poprzez wprowadzenie opłat. Przyzwyczailiśmy się też do oddzielnego pakowania produktów. Te małe woreczki foliowe z naszymi zakupami wkładamy na koniec do jeszcze jednej reklamówki z tworzywa sztucznego. Co później robimy z tak dużą ilością plastikowych worków i jaką mamy alternatywę?

Stare nawyki i nowe sposoby

Najgorszym nawykiem jest zawiązywanie małych i dużych toreb foliowych na supełki, których nie możemy później rozwiązać. Wyjmując zakupy w domu, rozrywamy je i wyrzucamy do kosza na śmieci, jeszcze na dodatek często zmieszanego. Jeśli już mamy foliówki, to nie niszczmy ich i postarajmy się je wykorzystać do ponownego użycia. Ich żywotność jest krótka, bo łatwo się brudzą, przejmują zapachy produktów i rozrywają się, ale jednak wciąż można ich użyć ponownie – na przykład pakując kanapki.

Nowym rozwiązaniem jest wykorzystanie trwałych toreb bawełnianych. Niosąc zakupy możemy być pewni, że żaden wystający lub ostry element nie przerwie tak łatwo bawełny, a rączki torby pod wpływem ciężaru się nie urwą. Gdy się pobrudzi lub przejmie zapach produktów, możemy ją wyprać w pralce. Gdy się zużyje nie będzie się rozkładała czterystu lat jak w przypadku foliówki, lecz od jednego do pięciu miesięcy bez szkody dla środowiska. Sposób na zaprzestanie używania małych torebek foliowych to uszycie lub zakup wielorazowych woreczków. Robi się je w tej chwili też z różnych materiałów np. ze starych firanek, które w domu już nie spełniają swoich funkcji.

Ekologiczna alternatywa

Zawsze jest jakaś alternatywa – lepszy lub gorszy wybór, którego możemy dokonać. Choć kupno torby bawełnianej jest droższe niż reklamówki, to z perspektywy czasu bardziej opłacalne. Coraz więcej firm rozdaje torby bawełniane na swoich eventach jako darmowe gadżety, które później możemy wykorzystać do robienia zakupów lub noszenia innych podręcznych przedmiotów. Możemy też zamówić torbę w ramach indywidualnego zamówienia z oryginalnym nadrukiem. Jeśli chcemy sami pobawić się w projektanta naszej wyjątkowej torby, to fajne możliwości daje nam konfigurator PANATO Bag, narzędzie stworzone przez producenta personalizowanych toreb reklamowych: https://panato.org/konfigurator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here