Eleganckie pióra i długopisy: ponadczasowy pomysł na prezent

0
2627

Często szukamy pomysłu na prezent, który będzie na tyle uniwersalny, że sprawdzi się podczas wielu okazji. Chcemy podarować coś eleganckiego, praktycznego i wartościowego, a do tego z klasą. Znalezienie tak oryginalnego, a jednocześnie uniwersalnego prezentu nie jest proste. W tego typu sytuacjach, świetnie sprawdzają się eleganckie pióra i długopisy.

  1. Eleganckie pióra i długopisy: w jakich sytuacjach sprawdzą się jako prezent?
  2. Czym pióro wieczne różni się od kulkowego?

Prawdą jest, że – nawet jeśli świetnie znamy obdarowywaną osobę – ciężko trafić bezbłędnie w jej gust i preferencje. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą prezenty, które są klasyczne, nie podlegają modom i przydadzą się każdemu.

1. Eleganckie pióra i długopisy: w jakich sytuacjach sprawdzą się jako prezent?

         Największą zaletą eleganckich piór i długopisów w stylu Waterman jest to, że to rodzaj prezentu, który możemy uznać za ”bezpieczny” – taki, który nie sprawi, że wprawimy kogoś w zakłopotanie lub poczucie, że został obdarowany kompletnie bezużytecznym przedmiotem.

Pióra i długopisy to świetny prezent urodzinowy czy imieninowy. Sprawdzą się jednak także w kłopotliwych sytuacjach, kiedy chcielibyśmy obdarować osobę, której nie znamy zbyt dobrze. Może to być ulubiony nauczyciel, który właśnie przechodzi na emeryturę, znajomy z pracy, ale też obca osoba, która np. wyświadczyła nam ważną przysługę i chcielibyśmy jej to wynagrodzić.

Eleganckie pióro lub długopis sprawią, że za każdym razem, kiedy dana osoba po nie sięgnie, będzie nas ciepło i miło wspominać.

  1. Czym pióro wieczne różni się od kulkowego?

          Interesujące jest to, że wizualnie pióra wieczne nie różnią się szczególnie od piór kulkowych. Można to zaobserwować porównując np. popularne pióra Parker. W praktyce jednak, te 2 rodzaje pióra różnią się w kwestii podstawowej: kształcie skuwki.

         Pióro kulkowe, jak wskazuje nazwa, zamiast skuwki zakończone jest kuleczką. Natomiast na papierze wizualnie wygląda podobnie do długopisu żelowego. Pióro wieczne posiada charakterystyczną skuwkę, której kształt przypomina grot strzały. Co za tym idzie, w wiecznych piórach do pisania służy atrament. Dlatego warto kupić takie pióro, które nie tylko stylowo wygląda, ale też zapewni wygodne rozprowadzanie atramentu i chroni przed jego rozlaniem. Do ciekawych propozycji należą na pewno sprawdzone pióra Waterman.

Szukając pióra czy długopisu na prezent nie zapominajmy, że jakość materiałów, z których są wykonane, jest równie ważna, a może nawet bardziej istotna niż względy estetyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here