Elektronika z tradycją - zegarki Casio

Casio to jedna z popularniejszych marek zegarków, również na rynku polskim. Od ponad trzydziestu lat funkcjonuje na świecie jako pionier rozwiązań elektronicznych w branży zegarmistrzowskiej. Japońskie upodobanie do innowacyjności znalazło swój wyraz w pierwszych i kolejnych modelach, edycjach oraz liniach charakterystycznych zegarków. Firmie udało się zachować swoją specyfikę, dlatego jej produkty łatwo rozpoznać, co doceniają kolejne pokolenia fanów Casio.

Dlaczego Casio?

Innowacyjność bazująca na tradycji – tym wyróżnia się Casio pośród wielu innych marek. Swoją przygodę z rynkiem dynamicznie rozwijającej się elektroniki Tadao Kashio, twórca marki, rozpoczął już w 1946 r., tworząc małe modele kalkulatorów. Firma rozwijała się intensywnie, co zaowocowało m.in. zaproponowaniem pierwszych na świecie zegarków wyposażonych w kalkulator. Był to rok 1981 i bez większej przesady można powiedzieć, że dla miłośników elektroniki użytkowej jest to jedna z ważniejszych dat.

Od tego czasu nowe, coraz bardziej wielofunkcyjne modele pojawiały się coraz częściej, znajdując grono wielbicieli na całym świecie. Tak się stało m.in. z pierwszym w skali globalnej zegarkiem odpornym na wstrząs (Casio G-Shock) i następnymi liniami zegarków wyposażonymi m.in. w sensory do mierzenia ciśnienia, wysokości i głębokości, zegarkami z kalendarzami, organizerami, książkami telefonicznymi i ekranami LCD.

Casio G-Shock

Początkowo Casio oferowało modele męskie, w latach 90. XX w. pojawiły się również kolekcje zegarków damskich. Niezależnie od modelu, skali jego multifunkcjonalności, coraz nowocześniejszych materiałów, z których są wykonywane (np. tytan) – wszystkie zachowują swój charakter i korespondują z pionierskimi czasami w rozwoju firmy. 

Klasyczne, inteligentne i odporne

Klasyka elektroniki z wciąż aktualnym zamiłowaniem do poszukiwania nowych rozwiązań – tak odbierane są zegarki Casio przez swoich fanów, których z upływem lat przybywa, podobnie jak nowych kolekcji.

Wciąż dużym zainteresowaniem cieszy się linia Casio Classic łącząca ponadczasowy design z nowoczesnymi technologiami, a to wszystko w kompaktowym i eleganckim zegarku pasującym na różne okazje. Kolekcja klasyczna cieszy się dużym powodzeniem zarówno u pań, jak i u panów. Przemawiają za nią: klasyczne materiały i kolorystyka, dzięki czemu zegarki linii Classic stają się uniwersalnym i wciąż tak samo funkcjonalnym dodatkiem.

Edifice – to kolejna kolekcja, wobec której fani marki nie mogą przejść obojętnie. To wyjątkowe połączenie inteligencji, nowoczesności oraz prędkości. Tym cechom towarzyszą również walory wizualne zegarków, które przyciągają swoją minimalistyczną estetyką i nowoczesnym wyglądem. Stworzono je z myślą o osobach dynamicznych, ceniących sobie szlachetną prostotę i wysoką jakość.

zegarki Casio

Dla osób doceniających tak istotny walor zegarków, jakim jest ponadstandardowa odporność, stworzono kolejną innowacyjną linię – to zegarki Casio G-Shock. Zegarki te są odporne nawet na upadek z dużej wysokości. Specjalna obudowa, a także solidne materiały, takie np. jak stal szlachetna i utwardzone szkło mineralne, a w wybranych modelach nawet odporne na zarysowania szkło (szafirowe), pozwalają zegarkowi G-Shock przetrwać nawet najbardziej dramatyczne zdarzenia.

W podobnej konwencji stworzono inne modele rozwiniętych innowacyjnie zegarków, np. w linii Sport (wyposażonych w wiele funkcji, takich jak stoper, termometr, czy timer). W bardziej eleganckim stylu utrzymane są równie rozwinięte technologicznie zegarki WaveCeptor, najdokładniejsze w pokazywaniu czasu (funkcja radio-controll).

Nowoczesność to jedna odsłona marki, drugą stanowi przywiązanie do tradycji, czego wyrazem są zegarki Casio Retro w kolekcji Casio VINTAGE, nawiązujące stylistyką do konwencji sprzed trzydziestu lat. To prawdziwa gratka dla miłośników oldschoolowych klimatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here