Domowa koloryzacja włosów przy odrobinie wprawy może dać takie same efekty, co po wizycie u fryzjera. Kolor farby powinien podkreślać typ urody oraz kolor karnacji. Odcień włosów można dobierać do cery lub koloru oczu, a nawet rysów twarzy.

Jak dobrać farbę do naturalnego koloru włosów

Decydując się na farbowanie włosów w domu, bezpieczniej jest wybierać kolor farby w podobnym odcieniu jak naturalny odcień kosmyków. Drogeria internetowa Superkoszyk.pl oferuje najlepsze farby do włosów do każdego koloru włosów. Preparaty koloryzujące kupione w sklepie są delikatniejsze niż takie używane przez fryzjerów, dlatego pozwalają one jedynie na zmianę koloru włosów o 2-3 tony. Dzięki temu końcowy efekt jest bardziej naturalny. W celu wykonania bardziej radykalnych zmian na głowie, lepiej udać się do profesjonalnego fryzjera.

 Farby do włosów blond

Farby w odcieniu jasny blond najbardziej pasują do kobiet o łagodnych rysach twarzy i karnacji w bardzo jasnym kolorze. Kobiety decydujące się zostać blondynką powinny pamiętać o regularnym farbowaniu odrostów, czyli co 4-5 tygodni.

Kolory farb do włosów – jak dobrać do typu karnacji

Osoby o ciepłym odcieniu cery, czyli w kolorach brzoskwini, pomarańczy lub żółci oraz z ciemną oprawą oczu będą się ładnie prezentować z włosami w kolorze: miedzi, mlecznej czekolady, miodowego blondu, bordo, orzecha, czerwieni w odcieniu ciemnego brązu czy mieszanki karmelu z brązem.

Chłodny odcień skóry to taki, w którym przeważa niebieski albo różowy pigment. Kobiety z takim odcieniem cery najczęściej mają szare, niebieskie lub brązowo-zielone oczy. Do chłodnej karnacji najlepiej wybierać farby do włosów w odcieniach: czerni, fioletu, granatu, ognistej rudości, kakao, platyny lub piaskowego blondu, które można z łatwością nabyć w popularnych drogeriach internetowych.

Dobieranie farby do włosów na podstawie koloru oczu

Kolor włosów można również dobrać, biorąc pod uwagę ubarwienie tęczówek oczu. Osoby posiadające błękitny odcień oczu powinny wybierać blond w jego chłodniejszych odcieniach, a także ciepły brąz i miedź. Do brązowych oczu pasują niemalże wszystkie odcienie brązowego koloru: od jasnego, aż po odcienie gorzkiej czekolady. Decydując się na blond, posiadaczki brązowych oczu, powinny wybierać jego cieplejsze odcienie lub pomalować włosy w stylu ombre, mieszając brąz z blondem. Do zielonych oczu pasują kolory w odcieniu mlecznej czekolady i kasztanu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here