“Nośnik pożądania” – tak można najprościej przetłumaczyć grecką nazwę feromonów. Te lotne związki chemiczne mają bowiem na celu silnie oddziaływać na nasze zmysły, wzmacniając m.in. pociąg seksualny. Wiele kobiet i mężczyzn uznaje je za skuteczny sposób na zwiększenie swojej atrakcyjności, choć nie brakuje osób, które mają wątpliwości, czy feromony działają. Na czym polega oddziaływanie tych substancji? I jakie feromony okażą się najlepszym wyborem?
Czy feromony działają?
Naturalne feromony występują głównie wśród zwierząt i roślin, stanowiący unikalny sposób komunikacji w świecie przyrody. Nie inaczej jest w przypadku ludzi. W ramach różnych badań zaobserwowano, że nasz organizm również wytwarza i podlega działaniom tych lotnych substancji. Choć nadal trwają prace nad znalezieniem wszystkich związków chemicznych, do ludzkich feromonów zaliczane są m.in. androstadienon oraz androsteron.
Pomimo tego, iż substancje te są bezwonne, bardzo silnie wpływają na nasze postrzeganie pozazmysłowe. Jak więc działają feromony? Zdaniem wielu badaczy substancje te są wychwytywane przez narząd lemieszowo-nosowy, który następnie aktywuje podwzgórze. Z kolei ta część mózgu odpowiada m.in. za podniecenie seksualne oraz uwalnianie hormonów płciowych. Stąd też działanie feromonów ludzkich opiera się na wzmocnieniu pożądania i naszej atrakcyjności w odczuciu drugiej osoby.
Działanie męskich feromonów
Po feromony sięgają często mężczyźni, którzy pragną wzmocnić swoją pewność siebie oraz wzbudzić pożądanie wśród innych. Najczęściej substancja aplikowana jest w miejscu nadgarstków oraz okolicach szyi, choć wielu mężczyzn decyduje się również na zgięcia łokci oraz kolan. A jakie feromony działają najbardziej na zmysły kobiet? Zwykle w preparatach dedykowanych mężczyznom wykorzystywany jest androstenol czy androsteron, które mają zwiększać atrakcyjność erotyczną. Jednocześnie ich stosowanie poprawia nastrój, a nie brakuje również głosów, że sprzyjają one osiągnięciu orgazmu. Działanie męskich feromonów sprawia, że warto je aplikować nie tylko przed randką, ale i np. przed ważnymi spotkaniami biznesowymi, gdzie kluczowe jest poczucie pewności siebie.
Czy feromony damskie działają?
A czy feromony działają na mężczyzn? Oczywiście istnieje grupa związków chemicznych, które oddziałują na ich postrzeganie pozazmysłowe. Dzięki działaniu damskich feromonów kobiety czują się bardziej atrakcyjne, co wpływa m.in. na poprawę ich życia seksualnego. Co kryje dla nich drogeria erotyczna? Bardzo często mówi się, że feromonem, który najsilniej działa na mężczyzn, jest estratetraenol. Warto jednak wspomnieć, że androstadienon oddziałuje na podświadomość obu płci, dlatego jest często stosowany w różnorodnych kompozycjach zapachowych. Z definicji feromony stanowią sygnał gotowości seksualnej, dzięki czemu podświadomie przyciągają uwagę potencjalnych partnerów.
Jak działają feromony w perfumach?
Jeśli zależy nam na zyskaniu pewności siebie, a jednocześnie poprawie więzi z partnerem lub nawiązaniu nowych relacji, warto zwrócić uwagę na feromony w połączeniu z kompozycjami zapachowymi. Butik erotyczny N69 kryje w swoim asortymencie wiele wyjątkowych perfum dedykowanych zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Ich przepiękny, zmysłowy zapach połączony z działaniem omawianych substancji stanowią klucz na zwiększenia pociągu seksualnego oraz zyskania pewności siebie.
Jak działają feromony w perfumach? Warto je aplikować w widocznych miejscach np. na nadgarstkach oraz szyi. Propozycje przeznaczone dla kobiet bardzo często odznaczają się kwiatowymi, subtelnymi zapachami, co dodatkowo oddziałuje na wyobraźnię partnera. W przypadku mężczyzn są to bardzo często nieco bardziej zdecydowane, ostre nuty, które wzmacniają erotyczną atrakcyjność. Perfumy z feromonami cechują się więc podwójnym działaniem: z jednej strony ich zapach pobudza zmysły, z drugiej zawarte w nich substancje przenikają do podświadomości partnera lub partnerki. W efekcie skutecznie wzbudzamy zainteresowanie, ciesząc się tym samym lepszym samopoczuciem i powodzeniem u innych osób.