Fotele gamingowe to rozwiązanie dla gracza i nie tylko. Dobry fotel gamingowy to coś więcej niż zwykły fotel biurowy. To gwarancja zdrowia dla sylwetki.
Fotel gamingowy dla każdego gracza
Jeśli jesteś graczem, to zapewne spędzasz dużo czasu przed komputerem. A skoro tak, chcesz, aby tak spędzony czas nie odbił się na Twoim zdrowiu. Ważne jest dobranie odpowiedniego fotela, który pozwoli Ci wygodnie siedzieć i zadbać o prawidłową postawę. Fotele gamingowe są projektowane tak, aby odpowiadać na potrzeby graczy. Czym różni się od zwykłego fotela biurowego? Dlaczego fotel biurowy nie wystarczy?
Nie, nie chodzi o to, aby zwiększyć atrakcyjność gier komputerowych przez zamontowanie w fotelu jak największej liczby ledów. Chodzi o to, aby dać sylwetce jak najlepsze warunki podczas siedzenia. Nie jest tajemnicą, że gracz, który jest naprawdę zafascynowany grami komputerowymi, potrafi spędzić w fotelu nawet kilka godzin z rzędu. Wstawanie może spowodować przegraną lub przerwanie rozgrywki, a nikt, kto pracuje nad nią kilka godzin, nie ma takiego planu. Dlatego fotel gamingowy jest w pewnym sensie „domem” dla sylwetki przez te kilka godzin. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby jak najlepiej wspierał sylwetkę przez cały ten czas.
Fotel biurowy nie ma zwykle tak wysokiego oparcia, przez co nie pozwala na wygodne opieranie się podczas korzystania z komputera. Często posiada także mniej możliwości regulacji poszczególnych elementów, np. oparcia czy podłokietników.
Fotel gamingowy – wyposażenie
Fotel gamingowy, jak każdy fotel ergonomiczny, musi posiadać podstawowe elementy wyposażenia odpowiadające za komfort i bezpieczeństwo.
Przede wszystkim będzie to regulowane oparcie, na którym można się odchylać w dowolnej chwili, co pozwala dać kręgosłupowi nieco wytchnienia podczas wytężonej pracy.
Koniecznie trzeba wspomnieć także o siedzisku. Ono również powinno być regulowane, aby można było ustawić je odpowiednio do wysokości, a także do wysokości biurka (zakładając, że się je zmienia). Brzegi biurka powinny mieć opływowy kształt, aby nie powodować bólu pod kolanami podczas siedzenia. Jeśli będą ostre lub zbyt wysoko zakończone, wówczas pod kolanami mogą się pojawić otarcia.
Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, aby nogi były zgięte pod kątem 90 stopni. Jeśli tak nie jest, można wyposażyć się w specjalny podnóżek.
Niezbędnym elementem są oczywiście podłokietniki. Podczas używania myszki lub klawiatury łokcie nie powinny się znajdować w powietrzu, bo po dłuższym czasie będzie to powodowało ból, a ramiona odmówią posłuszeństwa nawet podczas wykonywania najprostszych czynności.
Kupując odpowiedni fotel, trzeba również pamiętać o zagłówku, którego zadaniem jest odpowiednie podpieranie głowy i karku.
Fotel gamingowy nie tylko dla graczy
Fotel gamingowy, mimo że stworzony na potrzeby graczy, nie tylko przez nich musi być wykorzystywany. Sprawdzi się równie dobrze dla tych użytkowników, którzy przed komputerem pracują, na przykład dużo pisząc. Spędzanie ośmiu godzin przy biurku to często więcej niż trwa nawet najbardziej wciągająca rozgrywka. Tym bardziej zatem potrzebne jest dobre podparcie dla kręgosłupa.
Fotele gamingowe można spotkać nawet w gabinetach lekarskich, a to tylko potwierdza teorię, że są naprawdę wydrę dla kręgosłupa.
Fotel gamingowy – designerski wygląd
Co prawda, estetyka mebla, jakim jest fotel gamingowy, nie jest najważniejsza, jednak warto i na nią zwrócić uwagę – kiedy już zdecydujemy o najistotniejszych parametrach. Fotele dla graczy są bardzo designerskie. Wyposażone w mnóstwo kolorowych ledów, które uatrakcyjniają grę, są wysokie i zachwycają wykorzystanymi materiałami. Wybierz takie kolory i takie materiały, które najlepiej wpasowują się w przestrzeń, w jakiej fotel będzie służył. Dzięki temu upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu.
Dodatkowo w takich fotelach można znaleźć gniazdka do podłączenia kabli do dodatkowych urządzeń. Często też posiadają one ciekawe funkcje, na przykład wibracje skorelowane z tym, co dzieje się na ekranie.
Fotele dla graczy to najlepsze, co możesz dać swojemu kręgosłupowi i całej sylwetce. Wesprą one sam proces gry dzięki dodatkowym elementom zamontowanym w obiciu.