Gdańsk - atrakcyjne miasto na weekend i wakacje

Gdańsk to miasto położone nad zatoką gdańską w północnym regionie Polski nad Morzem Bałtyckim. Gdańsk jest zabytkowym miastem w którym znajdują się bardzo ciekawe miejsca i wyjątkowe atrakcje, które koniecznie trzeba zwiedzić podczas wakacji.

Miasto które tętni życiem każdego dnia i odwiedza go duża liczba turystów z Polski oraz całego świata. Gdańsk to miasto w którym spotykają się różne narodowości i kultury. Zaletą tego pięknego zakątka nad morzem jest bogata oferta gastronomiczna, która daje ludziom wiele możliwości spróbowania smaków kulinarnych pomorza.

Restauracje, bary otwarte są do późnych godzin nocnych i można zjeść w nich niespotykane potrawy, spróbować morskich ryb oraz nadmorskich przysmaków w postaci deserów i skosztować różnych rodzajów trunków dla osób dorosłych. Gdańsk słynie z miłej obsługi klientów, jest to miasto  bardzo otwarte dla turystów. Również piękne piaszczyste jasne plaże z zielonymi wydmami, zachęcają do spacerów i plażowania praktycznie przez cały rok.

Podczas wakacji w mieście tętni życie kulturalne, odbywają się liczne koncerty, otwarte są muzea, które są dużą atrakcją dla gości spoza pomorza. Sam Jarmark Dominikański to marka sama w sobie, znana nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Muzeum Bursztynu to ciekawe miejsce do odwiedzenia. Kolejnym interesującym  miejscem jest też latarnia morska. Główne Miasto zauroczy każdego odwiedzającego. Ilość atrakcji w ścisłym centrum, ale także okolicach zaspokoi nawet najbardziej wymagających turystów. Jeśli poszukujesz ciekawych miejsc wartych odwiedzenia, koniecznie sprawdź listę atrakcji w Gdańsku na Pomorskie.travel – oficjalnym portalu turystycznym.

Ciekawą historyczną wartością Gdańska jest Muzeum II wojny światowej oraz Europejskie Centrum Solidarności. Te miejsca to „must see” podczas wizyty w stolicy Pomorza. Warto śledzić też kalendarz wydarzeń. Piękny stadion i hala widowiskowo sportowa, na których odbywają się imprezy sportowe oraz koncerty. 

Dla najmłodszych dzieci jest dużo atrakcji nad morzem i w mieście, są liczne punkty gastronomiczne z pysznymi obiadami oraz lodami i napojami. Wakacje rodzinne w Gdańsku to niezapomniany czas i można z niego zabrać dobre wspomnienia i przede wszystkim odpocząć nad morzem.

Dla aktywnych osób uprawiających sport wmieście można wypożyczyć sprzęt do surfingu, rowery, piłki plażowe, pontony, lub wykupić rejs małymi statkami wycieczkowymi. W Gdańsku jest również piękne ZOO dla miłośników zwierząt oraz punkt widokowy Gdańska w postaci dużego koła ustawionego w centrum miata. Nie bez znaczenia są liczne skwery zielone i place zabaw. Miasto uważane jest za jedno z najlepszych w Polsce w kontekście infrastruktury rowerowej – ścieżki rowerowe są na najwyższym poziomie.  

Gdańsk to idealne miejsce zarówno na krótki weekend, jak i dłuższe rodzinne wakacje. Ilość miejsc wartych odwiedzenia jest tak duża, że warto to miasto odwiedzać częściej. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here