Coś szwankuje w Twoim samochodzie? Musisz udać się na przegląd klimatyzacji, a może szukasz wulkanizatora? Sprawdź, gdzie w Gdańsku szukać mechanika. Podpowiadamy, do jakich warsztatów się udać i na co zwrócić uwagę szukając fachowca od motoryzacji.

Gdzie szukać mechanika samochodowego z Gdańska?

W zasadzie niezależnie od tego, w jakim mieście mieszkamy, swoje poszukiwania powinniśmy rozpocząć od podpytania naszej rodziny i znajomych, czy nie znają kogoś, kto zajmuje się serwisem i naprawą samochodów marki, jaką posiadamy, albo nie specjalizuje się w radzeniu sobie z konkretnymi usterkami, które dotykają nasz pojazd czy po prostu wymienia opony i serwisuje klimatyzację dobrze, a tanio i najlepiej – jest dyspozycyjny. Szczęściem jest posiadanie mechanika z polecenia.

Jeśli jednak nikt nie jest w stanie nam polecić dobrego fachowca, wówczas musimy polegać na sobie. Warto rozejrzeć się po okolicy i zobaczyć, czy po sąsiedzku nie mamy jakiegoś warsztatu. Oczywiście nie udajemy się od razu do niego, bo możemy podjąć złą decyzję. Lepiej spisać nazwy i sprawdzić w sieci, czy nie ma opinii na ich temat. To one często mogą być dla nas jednoznaczną wskazówką.

Jeśli w okolicy miejsca zamieszkania nie widzimy warsztatu, wówczas musimy poszukać w internecie. Najlepiej sprawdzają się portale takie jak sprzedajemy.pl/gdansk/uslugi/uslugi-motoryzacyjne/naprawa-i-warsztat, ponieważ są na nich ogłoszenia lokalnych mechaników samochodowych. W jednym miejscu możemy sprawdzić, jakie firmy z naszego miasta ogłaszają się w ten sposób. Wówczas pozostaje spisać adres, ale też oczywiście warto sprawdzić opinie w sieci.

Dobrą praktyką podczas szukania za pomocą internetu jest też skorzystanie z branżowych katalogów firm, ale wiadomo, że dodaje się tam każdy. Wtedy warto sprawdzić, czy są tam opinie lub twórcy strony prowadzą ranking, sprawdzają rejestrujące się warsztaty.

Ostatecznie możemy też zapytać o mechanika z Gdańska na forum poświęconym marce naszego auta. Być może użytkownicy takiego samego pojazdu mają kogoś zaufanego i chętnie podzielą się namiarami.

Lista gdańskich warsztatów samochodowych

Jakie warsztaty samochodowe możemy znaleźć w Gdańsku? Które z nich ogłaszają się w sieci i są polecane przez internautów?

Auto-R – w tym warsztacie znajdującym się przy ul. Schuberta 84 w gdańskim Suchaninie, oferowany jest szeroki wachlarz usług. Wykonywane są diagnozy i remonty zawieszenia, mechaniki, elektryki, wspomagania, a także lakierowanie i wiele innych. Obsługiwane są niemalże wszystkie marki samochodów. Opinie o mechaniku są bardzo pozytywne.

Astika Car Service znajduje się przy ul. Łódzkiej 3 w Ujeścisku-Łostowicach. W warsztacie naprawić można samochody popularnych marek. Robione są tam automatyczne i manualne skrzynie biegów, serwis diesla, elektromechanika, elektryka, mechanika. Opinie są pozytywne, choć firma nie działa długo na rynku.

Moto Ciler mieści się przy ulicy Marynarki Polskiej 96 w Gdańsku-Letnicy. Oferuje kompleksową mechanikę, w tym także naprawę silników, diagnostykę komputerową, wymianę płynów, serwis klimatyzacji, wulkanizację.

WULGAR – ten warsztat ma wieloletnie doświadczenie w branży. Znajdziemy go przy ul. Kurierów Armii Krajowej 1 w Gdańsku. W ofercie jest szeroko pojęta mechanika pojazdowa (zawieszenie, układ kierowniczy, jednostki napędowe), serwis opon i klimatyzacji.

Warsztat samochodowy Auto Manix ma siedzibę przy ul. Mostowej 14. Oferuje usługi w zakresie napraw wszystkich marek. Mechanicy zajmują się naprawami zawieszeń, układów kierowniczych, hamulców itp. Co więcej, przeprowadzają remonty silników.

Na co zwrócić uwagę decydując się na mechanika?

Jak już wspomniano wielokrotnie, liczą się pozytywne opinie. Skoro inni są zadowoleni, to jest szansa, że i my nie zawiedziemy się na mechaniku. Co więcej, warto sprawdzić, jak wygląda warsztat w środku. Nie powinien panować w nim bałagan. Dobrze, by mechanik nakładał folię na fotel i kierownicę, zanim wsiądzie do pojazdu. Musimy być poinformowani o tym, jaki będzie przebieg naprawy i jej koszt. Każde dodatkowe wydatki powinny być z nami ustalane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here