skup aut

Masz auto, które chcesz sprzedać tak szybko, jak to możliwe? Nie masz czasu na wystawianie ogłoszeń w internecie? W takim przypadku warto pomyśleć o skorzystaniu ze skupów samochodów. Teraz takie usługi dostępne są w całym kraju, co zdecydowanie ułatwia szybką i bezproblemową sprzedaż.

Wielu kierowców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że sprzedaż posiadanego auta może być sporym problemem, zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na szybkości transakcji. W takiej sytuacji dobrym wyborem może być skup aut.

Skup aut – jak to działa?

Skupy samochodów są dzisiaj dostępne w praktycznie każdej miejscowości w Polsce. Zajmują się odkupowaniem samochodów od ich właścicieli i płacą za nie gotówką.

Skup to atrakcyjna alternatywa dla innych metod sprzedaży samochodów – właśnie dlatego wzbudza zainteresowanie wielu osób chcących szybko pozbyć się swojego auta. Transakcję można zrealizować nawet w ciągu jednego dnia i od razu otrzymać zapłatę gotówką albo przelewem – bez czekania! Jedną z takich firm jest z pewnością skup aut Warszawa, który od lat jest liderem na rynku motoryzacyjnym w stolicy.

Jakie auto można sprzedać w skupie?

Skupy samochodów na ogół nie są wybredne – możemy sprzedać w nich niemalże każdy samochód, w tym także modele uszkodzone, powypadkowe, po zalaniu, czyli takie, na które po prostu trudno znaleźć kupującego.

Wybrane skupy samochodowe odkupują od klientów tylko konkretne samochody – te przedstawiające wyższą wartość. W związku z tym mają już wymagania dotyczące kondycji, rocznika, marki pojazdów.

Ile dostaniemy za auto sprzedane w skupie?

Z wiadomości, które można znaleźć w sieci, wynika, że sprzedaż auta w skupie związana jest z niższymi cenami. W związku z tym za pojazd otrzymamy mniejszą kwotę niż wtedy, gdy zdecydowalibyśmy się na sprzedaż auta tradycyjną drogą, na przykład przez portal ogłoszeniowy.

Aby dowiedzieć się dokładnie, ile można otrzymać za swoje auto w skupie, najlepiej skontaktować się z nim bezpośrednio. Wycenę można zamówić on-line, po wypełnieniu specjalnego formularza. Odpowiedź na swoją prośbę o wycenę można otrzymać często jeszcze tego samego dnia!

Jeśli chcemy uzyskać dodatkowe informacje, możemy także zadzwonić do skupu lub umówić się na spotkanie z przedstawicielem firmy, który wyjaśni wszystkie kwestie.

Kiedy warto zdecydować się na sprzedaż auta w skupie?

Sprzedaż samochodu w skupie jest doskonałym wyborem dla wielu osób. Kiedy warto zdecydować się na taką ofertę?

  • Jeżeli zależy nam na szybkości – pieniądze ze sprzedaży można otrzymać jeszcze tego samego dnia.
  • Jeżeli doceniamy komfort – nie musimy wystawiać ogłoszeń i odpowiadać na zapytania potencjalnych klientów, ponieważ sprzedajemy auto od ręki.
  • Jeżeli nie mamy czasu na sprzedaż – oszczędzamy wtedy swój cenny czas.
  • Jeżeli mamy auto trudne w sprzedaży – uszkodzone, powypadkowe, nieprzyciągające potencjalnych kupujących.

Co z samochodem nie nadającym się do dalszej jazdy?

Tak jak wspominaliśmy, skupy aut także przyjmują samochody uszkodzone i powypadkowe. W większości przypadków, tego typu pojazdy są poddawane autozłomowaniu. Wiele skupów samochodowych współpracuje z takimi zakładami. Dla przykładu złomowanie aut Warszawa czy autokasacja Radom są jednymi z największych stacji demontażu pojazdów w środkowej Polsce. Obie stacje są gwarantem, że przeznaczony do złomowania samochód zostanie poddany utylizacji zgodnie z wymogami ochrony środowiska i obowiązującymi przepisami wydziałów komunikacji.

W większości wypadków firma ocenia stan techniczny poszczególnych części i elementów. Te, które mogą jeszcze pozostać w użytku, trafiają na rynek wtórny. Pozostała część pojazdu ulega złomowaniu.

Dla kogo skup aut?

Skup aut to oczywiście opcja dostępna dla każdego, kto chce szybko sprzedać samochód. Nie ma co ukrywać, z tego rozwiązania skorzystają przede wszystkim ci, którzy potrzebują szybkiej gotówki i nie mają czasu na wystawianie samochodu w portalach ogłoszeniowych, a także nie mają ochoty na nawet kilkunastokrotne oględziny pojazdu przez niezdecydowanych i wymagających potencjalnych klientów. W skupie aut gotówkę za samochód prawdopodobnie otrzymamy od ręki, co przekonuje wielu posiadaczy aut, nawet przy niższej wycenie naszego pojazdu w skupie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here