Gdzie zaparkować na gdańskim lotnisku?

Zdarza Ci się odbierać znajomych lub bliskich z gdańskiego lotniska? Twoja praca wymaga częstych podróży samolotem? Planujesz wybrać się na od dawna wyczekiwany urlop na drugim końcu świata? Jeżeli przyjedziesz na lotnisko autem, podpowiadamy gdzie je zostawić.

Wybierz wygodny parking dla siebie

Zostawienie pojazdu na miejskim parkingu na dłuższy czas może wiązać się z wysokimi kosztami i może wymagać pokonania długiej drogi do terminala. Dlatego Port Lotniczy w Gdańsku we współpracy z Interparking Polska zadbał o to, abyś mógł wybrać parking odpowiedni do swoich zamiarów i potrzeb w bezpośrednim sąsiedztwie dworca lotniczego.

Przy tworzeniu parkingu dla podróżnych i osób odwiedzających lotnisko wprowadzono wiele udogodnień. Jeszcze na etapie planowania podróży, możesz zarezerwować i opłacić miejsce online, aby mieć pewność, że będziesz mógł zostawić auto na wybranym przez siebie parkingu. Zrobisz to na tej stronie internetowej: http://www.airport.gdansk.pl/passenger/parking/parking-plan.

Przyjechałeś na lotnisko tylko na chwilę?

Bardzo wielu kierowców odwozi podróżnych, samemu nie wychodząc z samochodu na dłużej. Być może zdarzyło Ci się też odbieranie osób czekających przed terminalem. W takich sytuacjach nie ma sensu pozostawianie auta na parkingu, dlatego na terenie lotniska funkcjonuje strefa Kiss & Fly, w której możesz przebywać do 10 minut, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów.

Zdarza się jednak, że chcąc kogoś odebrać z lotniska, najpierw musisz poczekać na przylot samolotu. W takim wypadku najwygodniejszym i najtańszym rozwiązaniem dla Ciebie będą położone w bezpośrednim sąsiedztwie terminala, parkingi krótkoterminowe P1 i P3, gdzie za kilkadziesiąt minut postoju zapłacisz jedynie kilkanaście złotych.

Wylatując z Gdańska na dłużej nie martw się o swój samochód

Jeżeli Twoja praca wymaga od Ciebie podróży za granicę, wiesz że taka delegacja trwać może nawet kilka tygodni. Również wylatując na wakacje wygodniej jest przywieźć ze sobą bagaże własnym samochodem. W takiej sytuacji powinieneś skorzystać z jednego z parkingów długoterminowych P4, P5 lub P6.

Na parkingach zarządzanych przez Interparking Polska nie zapomniano oczywiście o niepełnosprawnych – miejsca znajdujące się najbliżej wyjścia zarezerwowane są dla nich. Tam, gdzie to potrzebne, jak na parkingu P6, wybudowano rampy ułatwiające wjazd i wyjazd z parkingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here