Ginekologia estetyczna – czy warto skorzystać z zabiegów HIFU?

0
1541

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Jednymi z najczęściej wykonywanych są te wykorzystujące laser HIFU. Jaki efekt można dzięki nim uzyskać? Jakie są wskazania do wykonania takiego zabiegu? 

Problemy intymne dotyczą wielu kobiet i to niezależnie od wieku. Niektóre z nich mogą powodować codzienny dyskomfort, inne silny ból, a jeszcze inne prowadzić do powstawania kompleksów, które będą miały wpływ na wszystkie pozostałe sfery życia. Kobiety na całym świecie zmagają się z takimi dolegliwościami od niepamiętnych czasów. Na szczęście obecnie medycyna rozwija się w zawrotnym tempie. W ciągu kilku ostatnich lat zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej przeszły niezwykły rozkwit. Niektóre z nich pozwalają raz na zawsze zażegnać się z uporczywymi problemami intymnymi. Do zabiegów o bardzo dużej efektywności zaliczyć możemy między innymi te wykorzystujące laser HIFU. Dowiedzmy się, jak działa ta technologia oraz jaki zapewnia efekt.

Laser HIFU — jak działa?

Zabieg HIFU cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością w ginekologii estetycznej. Technologia ta wykazuje bowiem bardzo dużą skuteczność i doskonale sprawdza się w wielu zastosowaniach. Sam sposób jej działania polega przede wszystkim na wykorzystaniu ultradźwięków, czyli energii akustycznej. Poprzez laser HIFU na uszkodzone partie skóry bądź też śluzówki dostarczana zostaje skupiona wiązka fal dźwiękowych. Jej zadaniem jest aktywacja naturalnych procesów regeneracyjnych. Pobudzenie uszkodzonych tkanek prowadzi do ich przebudowy, dzięki czemu możliwe jest przywrócenie całkowitej funkcjonalności danym strefom.

Zabieg HIFU stosuje się przede wszystkim w przypadkach wysiłkowego nietrzymania moczu oraz kiedy to na przykład w wyniku ciąży, pochwa utraciła elastyczność. Laser HIFU pozwala osiągnąć w tej sferze wspaniałe rezultaty. Po przeprowadzeniu takiego zabiegu pochwa zostaje zwężona, a jej jędrność i sprężystość przywrócona. Co najważniejsze, to wszystko następuje bez bezpośredniego uszkodzenia skóry.

Zabieg HIFU — dla kogo?

Zabieg HIFU wykonać może każda kobieta, która chce pozbyć się przykrych dolegliwości, a przede wszystkim przywrócić swojej pochwie dawną elastyczność. Jest on szczególnie polecany po porodzie, a także wtedy, gdy utrata sprężystości pochwy obniża satysfakcję seksualną. HIFU zapewnia też bardzo dużą skuteczność w przypadku leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Tutaj jednak efektywność zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here