Halucynacje skąd pochodzą

Kiedy słyszysz słowo halucynacje, przychodzi tobie na myśl choroba nazywana schizofrenią. Następnie orientujesz się, że halucynacje mogą wywołać środki psychoaktywne tak zwane psychodeliki, które wywołują iluzje, zmiany świadomości, percepcji, sposobu myślenia oraz sposobu odczuwania emocji. To najczęstsze powody halucynacji, jednak halucynacje powstają również na skutek uszkodzeń, zwłaszcza mózgu.

Uszkodzony mózg w okolicach tworu siatkowego powoduje liczne halucynacje, które dotyczą scen z życia, najczęściej są one bajecznie kolorowe i skomplikowane. Wówczas na twoim brzuchu mogą skakać smerfy czy kolorowe misie.

Niekiedy osoby cierpiące na uszkodzenia mózgu mają tak silne halucynacje, że towarzyszą im przez cały dzień. Nie będzie nic dziwnego jeśli taka osoba powie tobie, że widzi przed sobą siebie samego – są to urojenia autoskopowe. Wierzącym w okultyzm trudno będzie uwierzyć ale nauka już dawno zbadała przyczynę takiego widzenia własnych sobowtórów. Określiła go mianem uszkodzeń na pograniczu kory mózgowej ciemieniowej i czuciowej. Nie są to żadne złe duchy czy złorzeczenia, klątwy, to „”zwykła”” choroba wywołana uszkodzeniami mózgu.

Prawa półkula mózgu odpowiada za kształty jakie człowiek widzi. Jeżeli więc widzisz zjawy, albo ktoś kogo znasz widzi zjawy, to więcej niż prawdopodobne, że ma uszkodzoną okolicę kory wzrokowej w prawej półkuli, która jest nadmiernie pobudzona i tworzy tego typu twory. Zjawiska paranormalne to właśnie twory uszkodzonej prawej półkuli mózgu. Lewy płat czołowy odpowiada za to czy określasz dane zjawisko jako rzeczywiste czy wymyślone. Jeżeli miałabyś uszkodzony ten płat, miałabyś trudności w ocenie tego, czy to co widzisz to bodziec zewnętrzny czy wewnętrzny. Jeżeli widzisz przedmioty, których nie ma albo przedmioty znikają, wówczas dochodzi do tak zwanej simultagnozy, która uniemożliwia utrzymanie wzroku na kilku, nawet dwóch, przedmiotach naraz. Objaw ten jest spowodowany uszkodzeniem okolicy potyliczno-ciemieniowej mózgu.
Halucynacje to twory nie tyle naszej wyobraźni, co uszkodzonego mózgu. Jeżeli obserwujesz u siebie jakieś objawy wymienione w artykule, oznacza to, że wdarł się w twój mózg jakiś element uszkodzenia, któregoś z płatów i którejś z półkul. Prawdopodobnie to będzie wynik jakiegoś upadku z wysokości, na przykład drzewa. Również może to być efekt uderzenia w coś głową, dla przykładu w ścianę lub o kant mebla. Może byłaś ofiarą pobicia albo biłaś się z kimś. Wszystko to mogło w rezultacie przyczynić się do uszkodzenia mózgu i wywołać halucynacje. Nie jesteś opętana, nikt cię nie zaczarował. To wszystko jest wynikiem zbiegów okoliczności, które doprowadziły do uszkodzenia twojego mózgu, oraz działania nadmiernie stymulowanych części półkul mózgowych. Takie efekty możesz również spotkać podczas zażywania środków odurzających, szczególnie tak zwanych grzybków halucynogennych, które powodują omamy. Spożywanie tego typu substancji najczęściej kończy się tragicznie, niekiedy doprowadza do śmierci lub nieumyślnego spowodowania wypadku. Dla przykładu osoby po tego typu narkotykach mogą widzieć chodnika najezdni, a nawet widzieć trasę do domu w miejscu gdzie jest rzeka. Tym samym łatwo o utratę życia lub zdrowia, a niekiedy nawet o nieumyślne spowodowanie wypadku. Mózg płata figle jeśli korzystasz z niedozwolonych środków halucynogennych.

www.duzohumoru.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here