Ile kosztuje osuszenie mieszkania po zalaniu

Zalane mieszkanie z pewnością nie należy do przyjemności i jest to rzecz, której każdy z nas chce uniknąć. Niestety czasami nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich scenariuszy. Co więcej, zalane mieszkanie nie zawsze jest naszą winą, a np. wynikiem awarii zaworów czy niedopatrzenia naszych sąsiadów. Niezależnie od tego, jaki jest powód zalania, Twoje mieszkanie zawsze powinno zostać prawidłowo osuszone. W jaki sposób tego dokonać i ile kosztuje osuszenie mieszkania po zalaniu?

Zalane mieszkanie – co robić?

Kiedy doszło do zalania mieszkania, ostatnią rzeczą, którą powinniśmy zrobić, jest wpadanie w panikę. W takiej sytuacji najważniejsza jest szybka reakcja i natychmiastowe działanie, które może okazać się niezwykle pomocne. Jeżeli szybko zauważymy awarię i uda się nam zlokalizować jej źródło, uda nam się uratować większą liczbę przedmiotów. Co więcej, szybka reakcja sprawi, że sam proces osuszania będzie mniej kłopotliwy, ponieważ wilgoć nie zdąży wniknąć w głębsze partie ścian czy podłóg.

Jak skutecznie osuszyć mieszkanie?

Kiedy przyczyna zalanego mieszkania została już zlokalizowana, jego osuszanie należy rozpocząć od wypompowania wody, jeśli ta wciąż zalega na podłodze. Bardzo ważne jest, aby z pomieszczenia usunąć wszelkie przedmioty, szczególnie te, które uległy działaniu wilgoci, ale też pozostałe, które wciąż mogą być narażone na uszkodzenia.

Mieszkanie można osuszyć zarówno w sposób naturalny, jak i mechaniczny. Niestety pierwsza metoda jest bardzo czasochłonna, dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest wybór osuszania mechanicznego i skorzystanie z usług firmy, która świadczy profesjonalne usługi w tym zakresie. Zajmujemy się profesjonalnym osuszaniem budynków z wilgoci budowlanej, jak i tej spowodowanym działaniem czynników zewnętrznych czy wilgoci; posiadamy wieloletnie doświadczenie w tym zakresie.

Ile kosztuje osuszanie mieszkania po zalaniu?

Głównym atutem naszej firmy jest kompleksowość, stąd z oferowanych przez nas usług mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i deweloperzy. Oferujemy osuszanie po zalaniach, osuszanie podposadzkowe oraz usuwanie z wilgoci budowlanej. Ponadto nasza oferta zawiera możliwość wynajmu urządzeń osuszających. 

Cena osuszania zalanego mieszkania w dużej mierze zależy od powierzchni, która uległa uszkodzeniu. Nasza firma gwarantuje profesjonalne oszacowanie zawilgocenia Twoich pomieszczeń i zapewnia całkowite osuszenie obiektu. Co więcej, przygotowujemy pełną dokumentację z przeprowadzonych prac oraz dokumenty niezbędne dla firmy ubezpieczeniowej, które pomogą w uzyskaniu odszkodowania.

Więcej na stronie: www.osuszarnia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here