uprawnienia elektryk

Na początku była bateria, za którą stał Alessandro Volta, fizyk i wynalazca, a później już ruszyła cała machina technologiczna. Dziś dzięki odkryciu elektryczności przesyłamy sms-y, korzystamy z internetu, nie wspominając o tym, że wygodnie podróżujemy po całym świecie. Tak, to dzięki elektryczności nasz świat wygląda dziś tak, a nie inaczej. Dlatego zawód elektryka jest nadal deficytowy, a pracodawcy oferują dobre wynagrodzenie na tym stanowisku.

Aby wykonywać ten zawód konieczne jest posiadanie określonych kwalifikacji. Oczywiście samouków na budowach nie brakuje. Tylko pytanie, kto zatrudni elektryka bez papierów? Kto zaufa elektrykowi bez dyplomu? Zdobycie uprawnień, bez względu na posiadaną wiedzę w tym obszarze, wcale nie jest trudne. Jak to zrobić i gdzie, by zyskać?

Szkoły dla dorosłych

Elektrykiem można zostać kończąc techniku bądź też szkołę zawodową (obecnie nazywaną już branżową). Po skończeniu szkoły czeka praca, a opcją jest też kontynuacja nauki na studiach inżynierskich. Część osób zastanawia się jaka jest różnica pomiędzy fachowcem, który kończy studia w tym obszarze, a tym który skończył kurs? Inżynierzy mają większą wiedzę, częściej zajmują się projektowaniem i dokumentacją. A osoby, które kończą szkolenie, zaczynają od prac w terenie. Nie znaczy to jednak, że nie mogą podnosić swoich kompetencji. Wręcz przeciwnie, elektryk szkoła dla dorosłych otwiera drzwi do różnych specjalizacji. To początek przygody z zawodem i pierwsze doświadczenia.

Cena za kurs

Obecnie dużym ułatwieniem jest kurs online, sprawdź na stronie: zawodelektryk.pl. Zajęcia odbywają się w godzinach wieczornych, a praktyka podczas weekendowych zjazdów. Na przykładzie Szkoły Viessmann, kurs kosztuje od 3000 zł do 3500 zł. Wpisowe wynosi 250 zł. I pozostaje jeszcze zapłacić za państwowy egzamin, który kosztuje 200 zł. 3 tys. zł zapłacisz za kurs jeśli będzie to płatność w jednej bądź dwóch ratach. Łącznie zdobycie uprawnień do wykonywania zawodu elektryka będzie kosztowało 3450 zł. Nie jest to duża kwota patrząc na perspektywy, rozwoju, możliwości pracy i przyszłość. Dla elektryków pracy nigdy nie zabraknie, są potrzebni wszędzie, a wraz z rozwojem nowoczesnej technologii pojawiają się nowe obszary specjalizacji, nowe wyzwania i bardzo dobre zarobki.

Viessmann uczestniczy w programach pożyczek nieoprocentowanych, które skierowane są do osób z dochodem, ale również bezrobotnych. Szczegóły na ich stronie. Kończąc kurs można zdobyć jeszcze za darmo uprawnienia do montażu urządzeń firmy Viessmann.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here