catering dietetyczny

Od kilku lat dieta pudełkowa staje się coraz popularniejsza na terenie Gdańska i całej Polski. Zazwyczaj klienci mówią, że zdecydowali się na takie rozwiązanie ze względu na chęć oszczędzenia czasu oraz zapewnienia sobie zbilansowanej diety. Równolegle wśród mieszkańców Gdańska oraz innych miast pojawia się odpowiedź, że osoby chcą stracić zbędne kilogramy. Największą zaletą jest to, że posiłki są zaplanowane przez specjalistów, więc nie trzeba dodatkowo samodzielnie obliczać ich kaloryczności. Pojawia się jednak pytanie – ile faktycznie można schudnąć na diecie cateringowej? Przybliżamy ten temat w artykule.

Jak działa catering dietetyczny?

Catering dietetyczny na dowóz w Gdańsku (https://fitnesscatering.com.pl/pol_m_Dostawa_Gdansk-248.html) to usługa dostarczania zbilansowanych posiłków prosto do klienta. Takie rozwiązanie ma szereg zalet, dlatego zdobywa coraz szersze grono zwolenników w Gdańsku oraz całej Polsce. Składając zamówienie, można dostosować plan żywieniowy do swoich potrzeb. Obecnie firmy specjalizujące się w tych usługach oferują po kilka, a czasem nawet kilkanaście różnych diet. Do najpopularniejszych i najchętniej wybieranych należą dieta na odchudzanie, diera dr Dąbrowskiej, dieta wegańska lub wegetariańska, dieta bez glutenu. Podając swój wiek, płeć, masę ciała, a także stopień aktywności i cel stosowania diety konsultanci zasugerują optymalne rozwiązanie. Za każdym razem można zgłaszać także specjalne potrzeby takie jak nietolerancja laktozy. Następnie wystarczy już tylko czekać na dietę z dowozem w Gdańsku. Cały zestaw posiłków pojawi się rano pod naszymi drzwiami. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które wybrały już tysiące osób w całym kraju, aby zadbać o zdrowe odżywianie i osiągnąć swoje cele odnośnie sylwetki.

Dieta z dostawą – zalety

Pierwszą i zarazem największą zaletą diety pudełkowej w Gdańsku jest przygotowanie menu i każdego jadłospisu z profesjonalnym, doświadczonym dietetykiem. To pozwala uniknąć wielu błędów, które moglibyśmy popełnić, próbując samodzielnie ułożyć sobie dietę. Catering dietetyczny zapewnia odpowiednio zbilansowane posiłki. Różnorodne produkty zapewniają wszystkie niezbędne mikro- i makroelementy potrzebne w naszym organizmie. Każdy wybiera plan żywieniowy, dlatego możemy spodziewać się świeżych i smacznych posiłków, dostosowanych do naszych preferencji i potrzeb. Wykształcony dietetyk sprawdza także kaloryczność każdego posiłku, dzięki czemu mamy pewność, że dostarczamy sobie konkretną ilość energii. Samodzielne liczenie kalorii jest bardzo pracochłonne i zazwyczaj właściwie niemożliwe do wykonania. W diecie z dostawą na terenie Gdańska do posiłków dołączana jest również rozpiska, w której dokładnie jest napisane, ile kalorii zawiera każde z dań. Nie można też zapominać o ogromnej zalecie, jaką jest oszczędność czasu. Przez cały okres zamawiania cateringu nie musimy martwić się zrobieniem zakupów czy gotowaniem. Codziennie o ustalonej potrze, w godzinach porannych, wszystkie dania na cały dzień są dowożone do naszego domu lub bezpośrednio do pracy. To wygodne rozwiązanie dla zabieganych osób, które prowadzą dynamiczny tryb życia.

Ile faktycznie można schudnąć na diecie pudełkowej?

Zgubienie zbędnych kilogramów jest możliwe wyłącznie w przypadku ujemnego bilansu kalorycznego. Oznacza to, że ilość przyjmowanych kalorii musi być niższa niż ilość spalanej energii. Tylko to pozwoli faktycznie schudnąć. Dzięki temu, że w cateringu dietetycznym w Gdańsku oraz innych dokładnie znamy kaloryczność każdego posiłku, zdecydowanie łatwiej jest kontrolować cały proces. Ilość utraconych kilogramów zależy od długości stosowania diety, deficytu kalorycznego oraz równoległej aktywności fizycznej. Warto jednak pamiętać, że kaloryczność posiłków nie może być za niska, ponieważ będziemy głodni, a po zakończeniu diety możemy szybko zaobserwować efekt jojo po powrocie do starych nawyków żywieniowych. Kolejnym błędem jest podjadanie między posiłkami, co w oczywisty sposób podnosi kaloryczność i utrudnia schudnięcie. Przy odpowiednio dobranej diecie pudełkowej nastawionej na redukcję wagi oraz prowadzeniu umiarkowanej aktywności fizycznej można spodziewać się zdrowego chudnięcia około 0,5-1,0 kilograma tygodniowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here