Sprzedaż odzieży używanej to sposób na świetny zarobek. Trzeba jednak wiedzieć, jak sprowadzać ubrania, by rzeczywiście czerpać z nich zyski. Wbrew pozorom nie jest to łatwe, bo trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę, by importować wyłącznie odzież, na którą znajdzie się klient.
Jakość ubrań
Podstawową rzeczą, na jaką trzeba zwrócić uwagę przy imporcie odzieży używanej jest jej jakość. Można zakupić ubrania, które nadają się jedynie do recyklingu oraz odzież, która nie sprzedała się w sklepie. Takie ubrania są nowe i często mają metki. Są w stanie doskonałym i mogą mieć całkiem niezłą wartość.
Zdarza się, że w jednym kontenerze znajdują się ubrania o różnej jakości i standardzie. Jakość ubrań to podstawowy i najważniejszy parametr, który łączy się bezpośrednio z następnym akapitem – sortowaniem ubrań.
Sortowanie ubrań
Import odzieży używanej odbywa się najczęściej w formie różnych typów sortów. Ubrania mogą być przejrzane i podzielone ze względu na jakość oraz rodzaj ubrań. Te najlepsze i równocześnie najdroższe to markowe ubrania w doskonałym stanie. Najgorsze to ubrania zniszczone, z plamkami i niemarkowe.
Warto wiedzieć, że czasami import odzieży używanej odbywa się też w formie paczek podzielonych zgodnie z płcią oraz wiekiem lub rozmiarem osób, które mają nosić tę odzież. Dzięki temu, jeśli prowadzisz sklep z odzieżą dla dzieci to nie musisz importować odzieży dla dorosłych. Po prostu Ci się nie przyda i na niej nie zarobisz. Importuj, więc wyłącznie to, co da zysk.
Warto też podkreślić, że kupowanie ubrań niesortowanych wiąże się z pewnym ryzykiem. Można tam trafić na ubrania, które będą nadawały się na śmietnik oraz takie, które będą doskonałe. To ryzyko, które nie zawsze się kalkuluje.
Cena
Bardzo ważna jest też cena importowanej odzieży używanej. Jest ona uzależniona od różnych parametrów. Wśród nich najważniejsza jest jakość ubrań oraz ich ilość. Im większa, tym niższa cena – wynika to z faktu uzyskania hurtowych cen a później również zniżek dla stałych klientów.
Zawsze trzeba jednak mieć oczy szeroko otwarte. Możemy trafić na nieuczciwego kontrahenta, który proponuje cenę nieadekwatną do proponowanego towaru. Może się też zdarzyć, że na granicy trzeba będzie też uiścić opłaty celne.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora