Inspiracje na świąteczne prezenty

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego już teraz warto pomyśleć o prezentach dla najbliższych. Zwyczaj ich wręczania znany jest już od XIII wieku, a sama tradycja nawiązuje oczywiście do darów, które zostały ofiarowane małemu Jezusowi przez Trzech Królów. W idei obdarowywania się upominkami kluczowe znaczenie ma sam gest i pomysł, choć rodzaj przedmiotu także odgrywa sporą rolę. W niniejszym poradniku zostaną przedstawione inspiracje na prezenty zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Idealne upominki dla panów – elektronika to strzał w dziesiątkę

Najlepszymi prezentami dla chłopców i dorosłych mężczyzn są wszelkie gadżety i urządzenia elektroniczne. Dobre pomysły na upominek to m.in.: nowy smartfon, tablet, zegarek sportowy (tzw. smartwatch), czytnik e-booków, słuchawki bezprzewodowe, stacja dokująca, elektryczna maszynka do golenia z głowicą, konsola do gier czy nowoczesna klawiatura z podświetlanymi klawiszami (dla zapalonego gracza). Niezwykle oryginalnym podarunkiem jest też dron Mavic Mini, idealnie nadający się zwłaszcza dla osób zainteresowanych fotografią oraz filmowaniem.

Taki sprzęt pozwala perfekcyjnie uchwycić z dużej wysokości wspaniałe krajobrazy. Ze względu na to, że posiada kompaktową budowę, jest bardzo poręczny i można go bez problemu zabierać ze sobą w plecaku na piesze lub rowerowe wycieczki. Mavic Mini to jednak nie ostatni polecany przez nas prezent dla panów na święta Bożego Narodzenia. Znakomitym podarunkiem jest też bowiem np. zestaw kosmetyków, karnet na siłownię lub lot szybowcem, sprzęt sportowy, ozdobna piersiówka, porządny notatnik i eleganckie pióro wieczne.

Różne dodatki do domu to znakomite podarunki dla pań

Na wstępie należy zaznaczyć, że istnieje pewna grupa kobiet, które będą zachwycone z otrzymania prezentu elektronicznego, takiego jak choćby dron Mavic Mini, klawiatura, konsola, specjalny zegarek do joggingu (biegowy), precyzyjna waga łazienkowa, elektryczna szczoteczka do zębów, inteligentny robot odkurzający, żelazko wielofunkcyjne i oczyszczacz powietrza.

Bardzo wiele pań ma jednak odmienne zainteresowania. Dlatego do idealnych upominków dla płci żeńskiej zaliczamy również m.in.: poduszki dekoracyjne na kanapę lub łóżko, organizer na biżuterię, kosmetyki do pielęgnacji ciała lub twarzy, piękną zastawę stołową z porcelany, książkę kucharską, elegancką bieliznę, łańcuszek na szyję, bransoletkę na rękę czy zestaw do wykonywania makijażu (składający się np. z pędzli, cieni, korektorów, podkładów i pudrów).

Oprócz tego dobrym pomysłem jest wręczenie młodszej lub starszej kobiecie  wybranego elementy galanterii skórzanej – np. torebki, portfela, paska do spodni lub etui na długopis. Walizka podróżna także spotka się z dużym zadowoleniem. Osobną kategorię upominków stanowią wszelkie słodkości (w postaci bombonierek, czekolad itp.), a także kwiaty i perfumy (najlepiej z wiodąca nuta kwiatową albo orientalną). Na zakończenie warto podkreślić, że prezent jest swoistym przypomnieniem danej osobie, że o niej myślimy. Dlatego powinien być wręczany przede wszystkim od serca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here