detergenty

Czystość i porządek odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu. Kwestia ta dotyka nas wszędzie i jest ważna w takim samym stopniu w domu, co w biurze. Jakby na to nie patrzeć, sprzątanie jest pewnego rodzaju obowiązkiem, który należy wykonywać w sposób sumienny. Każdy z nas chce, by miejsce, w którym przebywa, wyglądało czysto i schludnie. Utrzymanie czystości wymaga regularnego używania odpowiednich preparatów. Tam, gdzie najbardziej liczy się efektywność, sięgamy po specjalistyczne detergenty. Jakie środki czystości kupić do sprzątania? Co uwzględnić przy wyborze detergentów do domu i biura? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

Czym są detergenty?

Detergentami nazywamy produkty przeznaczone do mycia, czyszczenia i prania, które zawierają mydło lub inne substancje powierzchniowo czynne. Poza funkcją usuwania brudu detergenty posiadają również funkcję odkażania. Detergenty mają bardzo wszechstronne zastosowanie. Używa się ich zarówno w gospodarstwach domowych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Na rynku występują także specjalistyczne detergenty i środki używane do celów przemysłowych. Niezastąpionymi pomocnikami w każdym domu są proszki do prania, płyny do mycia naczyń, preparaty do czyszczenia i dezynfekcji urządzeń sanitarnych (na przykład takie jak na stronie https://sklep.sovrana.pl/pl/c/Detergenty/33), płyny do mycia okien i podłóg itp. Detergenty mogą występować pod różnymi postaciami: płynów, proszków, granulek, kostek, żeli, past itd.

Jak działają detergenty?

Detergenty są środkami o wiele skuteczniejszymi i wykazującymi większą siłę czyszczącą niż zwykłe mydło. Detergent gromadzi się głównie na powierzchni wody (a nie w jej głębi), co pozwala na wytworzenie dużej ilości piany. Dzięki temu środek myjący ma większą styczność z brudem, co pomaga go łatwiej usunąć. Związki chemiczne zawarte w detergentach zmniejszają napięcie powierzchniowe wody, dzięki czemu umożliwiają rozpuszczenie środka czyszczącego oraz związanie cząsteczek brudu z preparatem myjącym i usunięcie ich z czyszczonej powierzchni. W potocznym rozumieniu do detergentów zaliczamy także syntetyczne środki czystości, których zadaniem – oprócz czyszczenia – jest wybielanie, nabłyszczanie i odżywanie powierzchni, a także działanie antystatyczne.

Jakie detergenty wybierać do domu?

Kupując detergenty warto postawić na produkty oznaczone certyfikatami potwierdzającymi ich bezpieczeństwo. Jeśli chcesz mieć pewność, że w danym specyfiku nie ma substancji szkodliwych dla zdrowia, przez zakupem dokładnie przeanalizuj jego skład chemiczny – tym bardziej, że producenci wprowadzają do produktów tego typu coraz nowe mieszaniny. Każda firma produkująca detergenty i środki czystości powinna umieścić na opakowaniu informację na temat zawartości produktu, instrukcję użycia oraz informację o dozowaniu. Ponadto na opakowaniu musi znaleźć się też wykaz substancji alergizujących jeśli są one dodawane w stężeniach przekraczających 0,01%. Jednym z największych sklepów internetowych z detergentami jest https://sklep.sovrana.pl/. Znajdziesz w nim ogromny wybór przeróżnych środków czystości, m.in. wielofunkcyjne detergenty zapachowe do powierzchni twardych, płyny do czyszczenia i konserwacji podłóg, środki do usuwania kamienia, produkty o właściwościach dezynfekujących do łazienek, preparaty płuczące do zmywarek do twardej wody i wiele innych. Silną markę sklepu Sovrana buduje bogactwo produktów, konkurencyjne ceny i dobry kontakt z klientem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here