Jak dbać o brodę?

Broda to atrybut męskości, wyraz dobrego gustu, a obecnie także modna ozdoba męskiej twarzy. Krótka lub długa, odpowiednio wystylizowana i zadbana zawsze zwraca uwagę, przyciągając spojrzenia kobiet i mężczyzn mijanych każdego dnia. Jednak, aby taki efekt rzeczywiście został uzyskany, musi ona podlegać odpowiedniej codziennej pielęgnacji. Jak tego dokonać?

Odpowiednia szczotka to podstawa!

Istnieją mężczyźni, którzy uważają, że zarówno broda, wąsy, jak i włosy same się ułożą w ciągu dnia i nie poświęcają im zbyt dużej uwagi. Nic bardziej mylnego! Efekt pozostawienia ich samym sobie sprawia, że zamiast atrybutu męskości na twarzy mogą być widoczne tylko nieestetyczne „kłaki”, które co prawda też przyciągną spojrzenia, ale raczej nie w pozytywnym znaczeniu tego słowa.

Dlatego, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z zarostem, szczotka do brody powinna być pierwszym i podstawowym akcesorium, w które się zaopatrzysz. Na rynku znaleźć można tradycyjne szczotki z rączką oraz takie, które są jej pozbawione. Te drugie nazywa się kartaczami i przyjęło się zgodnie z tradycją, iż są dedykowane specjalnie do męskiej brody. Dlaczego?

Ich owalny kształt i duży rozmiar pozwala na wygodny chwyt w męskiej dłoni. Brak rączki sprawia także, że kartacz może być bardziej poręczny podczas manipulowania nim w gęstej brodzie, niż tradycyjne szczotki. Dobre naturalne włosie, na przykład z dzika, jest przyjemne w dotyku, a co więcej, pozwala na odpowiednią pielęgnację. Dzięki niemu usunięte zostaną martwe włoski oraz fragmenty naskórka, zapewniając zdrowy i ładny wygląd zarostu.

Kosmetyki nawilżające

Sucha, sztywna broda, albo swędząca i łuszcząca się skóra to nic przyjemnego. Nie wyglądają też zbyt estetycznie. Dlatego oprócz rozczesywania zarostu, warto zadbać o jego odpowiednie nawilżenie z pomocą balsamów i olejków.

Balsamy do brody występują w różnych formach: stałych oraz emulsji. Po rozprowadzeniu na włosach i skórze twarzy gwarantują nawilżenie, ale również umożliwiają stylizację. Broda pod ich wpływem jest bardziej wygładzona, nie „puszy” się i nie ma odstających włosków. Łatwiej ją ułożyć i okiełznać nawet po długim dniu w pracy, ćwiczeniach w klubie fitness czy wycieczce w teren. Dodatkowym atutem balsamów do brody są ich męskie zapachy, które mogą wspaniale komponować się z perfumami, tworząc niezwykły image zarówno pod względem wyglądu, jak i zapachu.

Olejki to z kolei kosmetyki do brody, specjalnie przeznaczone do jej intensywnego nawilżenia i wygładzenia. To prawdziwy must-have w arsenale brodacza, ponieważ podczas zapuszczania zarostu skóra wysycha, a wyrastające włoski nie są zbyt komfortowe. Olejek pozwala na ich zmiękczenie i nawilżenie skóry, dzięki czemu nie będzie ona nieprzyjemna w dotyku. Z kolei włosy na brodzie pod wpływem olejku nabierają miękkości i jedwabistości, co bez wątpienia spodoba się również płci pięknej. W efekcie, po odpowiednim szczotkowaniu i użyciu kosmetyków, broda naprawdę będzie atutem męskiej urody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here