Jak dbać o nogi?

0
1695

Piękne nogi to marzenie szczególnie wielu pań. To wizytówka, którą chętnie lubimy eksponować i chciałybyśmy chwalić się ciałem bez skazy. Niestety czasem nogi puchną, musimy zadbać o suchą skórę, borykamy się z pączkami czy żylakami. Niektóre przypadłości są dość prozaiczne i wystarczy dobry balsam nawilżający czy też specjalistyczne zabiegi na przykład z ciepłą wodą, która poprawi krążenie krwi, by znów poczuć lekkość. To prawdziwa ulga dla zmęczonych nóg. Czasem jednak zdarza się, że siedzący tryb życia, wiek, niewłaściwie dobrane buty są powodami poważniejszych dolegliwości. Zobacz, co zrobić, by mieć zdrowe nogi.

Popraw krążenie krwi

Najczęściej dolegliwości i ból nóg nasilają się głównie wiosną i latem. A przecież właśnie wtedy chcemy je pokazać. Z pewnością siedzący tryb życia wpływa na to, że pojawia się opuchlizna, a żyły bardziej widoczne. Jest to spowodowane tym, że pod wpływem sił grawitacji płyny ustrojowe opadają. Mięśnie nóg są słabsze i zmęczone. I nie chodzi tu tylko o estetykę, ale przede wszystkim o zdrowie. Niektórzy muszą także pamiętać o tym, że żylaki są dziedziczne, a ich leczenie jest problematyczne i nie zawsze są skuteczne. Niezwykle ważna jest więc profilaktyka i także sięganie po specjalistyczne pończochy uciskowe.

Zabiegi z ciepłą wodą dla zmęczonych nóg

Warto zapobiegać niektórym problemom, niż je leczyć. O skórę nóg należy więc troszczyć się codziennie. Pomaga złuszczanie naskórka oraz regularne peelingi. Wiele preparatów ma również silne działanie antycellulitowe, więc szybko można mieć gładkie nogi. Poza kosmetykami, których bazą często jest olej kokosowy, można sięgnąć po preparaty, które przyniosą ulgę  zmęczonym nogom. Poza tym postaw na dobre i wygodne buty. Zbyt ciasne czy wykonane ze sztucznych tworzyw obuwie nie jest dobrym pomysłem, gdy notorycznie puchną ci nogi. Prawidłowemu krążeniu krwi nie będą również sprzyjać wysokie obcasy. Warto zainwestować w skarpety kompresyjne i dopasowane do potrzeb buty.

W trosce o piękne nogi

Ładne nogi to inwestycja. Niezbędna będzie odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Warto zrzucić zbędne kilogramy, ponieważ nadwaga i otyłość pogłębiają problemy z krążeniem. I nie chodzi tylko o to, że szczupła sylwetka jest modna, ale również zdrowsza i z pewnością odbije się to na kondycji nóg. Zażywaj ciepłej kąpieli i wykorzystaj odpowiednie preparaty. Jeśli jest taka potrzeba, wybierz odpowiednie podkolanówki uciskowe, przyda się też seria prostych ćwiczeń, która pomoże ci utrzymać nogi w dobrej kondycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here